Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 280 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Sytuacja techniczna na Bitcoinie jest bardzo dynamiczna bowiem jeszcze przed chwilą notowania były pod kreską a w tej chwili BTC zyskuje już 7%. W tym tygodniu doszło tu do przełamania ostatniego istotnego dołka tuż poniżej 10 tyś dolarów co wywołało pewną reakcję spadkową, była ona jednak dość umiarkowana i teraz kurs powraca już powyżej tej okrągłej granicy. Na wykresie H4 ukształtowała się wzrostowa formacja Gartleya, dość szeroka gdzie dodatkowo występuje równość korekt 1:1, sugeruje to ruch do góry. Podobnie precyzyjny był rynek przy formowaniu spadkowej formacji ze szczytem w okolicy 13 200 USD.

W przypadku takiej formacji dopuszczam jeszcze możliwość zejścia w granicę 9 tyś dolarów, jednak może tak się zdarzyć iż dołek został właśnie osiągnięty. Dlatego najbliższy target dla pozycji długich to ok 11 550 usd oraz punkt C całej formacji czyli wspomniane już 13,2k USD.

btcusd

Ethereum

Podobnie wzrosty obserwujemy dziś na ETH, kryptowaluta skutecznie odbija od psychologicznej bariery 200 dolarów. Nie jest to niczym dziwnym bowiem miarowy spadek trwał tu od ok 300 dolarów, poziom wyprzedania był tu znaczący. Ponadto sam poziom wsparcia był nieprzypadkowy bowiem w tym miejscu przebiega linia trendu pociągnięta od lutowego denka. Aby być precyzyjnym należy wspomnieć także o długoterminowej linii trendu wzrostowego od dołka z grudnia ub. roku która aktualnie przebiega przy 170 dol. i ten poziom w mojej opinii może być jeszcze elementem rozgrywki w kolejnych tygodniach. Najbliższy poziom oporu dla tego ruchu w górę to dość bliskie 230 USD a następnie 250 dol. Spodziewam się tu odpuszczenia popytu i ponownego testu 200 dol od góry i decyzji czy będzie trwała obrona czy jednak spadki będą kontynuowane.

ethusd, h4

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta zależny od polityki Brexitu. Rynek oczekuje kolejnych negatywnych informacji
Następny artykuł8 tys. USD – tyle kosztuje podrobienie wolumenu giełdy kryptowalut
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here