Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 260 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Na bitcoinie trwa wymiana w dość wąskim zakresie wahań, ponadto cena znajduje się w szerokiej konsolidacji pomiędzy 11 tyś a 9,500 dolarów. Trudno więc liczyć na spektakularne ruchy. Od ostatniej analizy kurs przesunął się wyżej od poziomu fibo 61,8% i pozostaje w lekkiej tendencji wzrostowej. Od góry jednak silną barierą pozostaje linia trendu spadkowego od czerwcowego szczytu. Dopiero jej wybicie i utrzymanie powyżej jeden dzień pozwoli myśleć o powrocie w rejon górnego ograniczenia a więc wspomnianych 11 tyś.

Cena utrzymuje się dość blisko linii, jednak zbyt długie przebywanie w tych okolicach bez wybicia skłoni graczy do zamykania długich pozycji. Stąd już niedaleka droga do testu ostatniego dołka i w konsekwencji spadku w rejon 9200/9000 dolarów. Rynek BTC pozostaje w tej chwili nieatrakcyjny warto poczekać na wybicie lub przesiąść się na altcoiny.

btcusd

Ethereum

Ciekawsza sytuacja jest obecnie na walorach ETH, które powraca do łask inwestorów. Na początku września wspominałem o kształtującej się formacji harmonicznej i bardzo ciekawym poziomie cenowym ok 170 dolarów. Doszło tam także do wymownego wybicia z klina. Cena w ubiegłym tygodniu przetestowała od góry tę formację – co zbiegło się ze wzrostem BTC. Dziś ETH wypełnia formację harmoniczną i dociera do punktu A czyli okolic 200 dolarów za jednostkę. Dlatego spodziewałbym się pewnego odpuszczenia do ok 190/185 dolarów – po sile korekty poznamy możliwości byków. Jest tu o co grać bowiem istotna strefa oporu znajduje się dopiero przy rejonie 230 dolarów. Będę tu jeszcze obserwował poziom ok 212 dolarów czyli wielkość lipcowej korekty.

ethusd

DASH

Od kilku dni DASH jest dostępny na platformie Coinbase Pro, tokeny które wchodziły na tę giełdę były często rozchwytywane przez inwestorów. Patrząc na Dasha z interwału dziennego nie widać wielkiej euforii, co prawda pojawił się ruch do 100 dolarów, jednak został mocno okrojony. W szerszej perspektywie kurs wybił się z klina spadkowego co samo w sobie jest informacją pozytywną w długim terminie. Trudno liczyć jednak na tym walorze na ekstremalne rajdy ceny. Obecnie Dash porusza się w zakresie świecy z 12 września i dopiero wybicie nada kierunek na kolejne dni i tygodnie. Kolejną barierą mógłby być poziom 105 dolarów a następny dopiero ok 130 dolarów.

dash

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBezprecedensowe i incydentalne jednocześnie. Rynki po atakach idą dalej
Następny artykułAtak na rafinerię Saudi Aramco wywołuje panikę na ropie
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here