Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 240 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


XRP

Dziś rynek kryptowalutowy jak okiem sięgnąć ulega przecenie, najpopularniejsze tokeny tracą od kilku do kilkunastu procent. Od wczoraj z rynku wyparowało ponad 10 mld dolarów, jednak w całym tygodniu bilans jest pozytywny. Omawiany wcześniej XRP wykonał bardzo ładny ruch wzrostowy, który swoim zasięgiem wybił się powyżej średnich 200-dniowych i nadal pozostaje powyżej. Walor pozostaje także powyżej strefy wsparcia która pełniła istotną rolę właściwie od września ubiegłego roku czyli od czasu kiedy XRP znajduje się w szerokim trendzie bocznym.

Warto zwrócić uwagę, że w ostatnim tygodniu doszło do wybicia tegorocznych maksów, co wiąże się ze zmianą układu sił w dłuższym terminie. Walor nadal pozostając w układzie bocznym może zwyżkować w kierunku 0,54 czy 0,60 USD.

xrp

NEM

Gwiazdą mijającego tygodnia stanie się zapewne walor NEM, który jak dotąd zyskuje 50% a w pewnym momencie było to aż 120%! Również i tu doszło do poprawienia tegorocznych maksimów cenowych a wybita strefa oporu poniżej 0,08 powinna teraz funkcjonować jako wsparcie. Silna zwyżka w ujęciu procentowym stwarza oczywiście możliwość głębszej korekty, napędzana szczególnie przez graczy realizujących stratę z pozycji branych przy szczycie cenowym. Jednak w dłuższym okresie doszło tu do zmiany trendu w ujęciu Victora Sperandeo czyli pokonanie linii trendu spadkowego, podwójne dno oraz nowy wyższy szczyt. Ponadto średnie kroczące 200MA już zawracają. Oscylator stochastyczny dobrze sprawdzał się w typowaniu górek i dołków na tym walorze, warto posiłkować się jego wskazaniami.

nem

Ethereum

ETH wreszcie dociągnął – mówiąc kolokwialnie – do głównego rywala BTC. Wskazywany przeze mnie poziom 250 dolarów za jednostkę został osiągnięty w kilka dni praktycznie bez korekty. Dopiero dziś zauważalna świeca spadkowa która poprawia wczorajsze low. Oscylator jest już w strefie wykupienia i tak jak to było w marcu może nadejść korekta spadkowa – którą być może właśnie obserwujemy. Należy pamiętać że rynek jest rozgrzany i może kontynuować rajd do 320 a nawet 360 dolarów. Zdrowa korekta dla kursu to okolice poziomu 180 dolarów, nawet wówczas perspektywa wzrostu z tego interwału nie zostanie zanegowana.

ethereum

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRopa naftowa i miedź – raport surowcowy, 17 maja 2019 r.
Następny artykułInflacja CPI w strefie euro zgodnie z prognozami. Kurs euro nieznacznie w górę
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here