Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 260 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Ethereum

Druga kryptowaluta świata traci jak na razie i nie może podnieść się po lipcowej wyprzedaży. Próba wybicia poziomu 240 dolarów okazała się fiaskiem, kupujący trzykrotnie próbowali sforsować tę barierę tworząc ruch boczny z coraz wyżej położonymi dołkami. Przed dwoma dniami padł jednak okrągły poziom 200 dolarów i cena szybko przemieszcza się w dół, przy słabym zachowaniu bitcoina. Dla byków jedynym ratunkiem byłby szybki powrót nad 220 dolarów, w przeciwnym razie spodziewałbym się konsolidacji.

Wsparcie w postaci linii trendu pociągniętej po ekstremach od dołka poprzedniego roku zostało właśnie zaksięgowane. Nieco niżej strefa wsparcia o której pisałem w ostatnich komentarzach, warto prześledzić jej bieg (167-163 usd). Spodziewam się tu przynajmniej wyhamowania spadków a w konsekwencji próby budowy odbicia.

ethusd

Ripple XRP

Token XRP, trzeci na liście top10 również nie ma ostatnio dobrej passy. Analizowałem ten walor w kontekście tygodniowym wskazując na dość szeroką strefę wsparcia a kurs zaledwie kilka dni później zaatakował ją schodząc do najniższych poziomów. Próżno było szukać kupujących na tym wykresie, przebywanie długi okres czasu przy minimach właśnie tak często kończy się wyłamaniem w kierunku trendu. Strefa wsparcia która obecnie zamienia się w opór była pięciokrotnie broniona od października ubiegłego roku. Jej przebicie powinno rodzić średnio i długoterminowe konsekwencje.

Tak jak pisałem wyżej, tylko silne odbicie powyżej 0,300 może dać nadzieję dla byków i sprawić, że druga strona będzie w pułapce. Póki co spodziewam się re-testu oporu od dołu i dalsze spadki. Poziom 0,2467 to dołek 2018, warto obserwować ten poziom, który jak dotąd sprawdził się przy szybkim odbiciu.

ripple xrp

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar (USD) najsilniejszy w tym tygodniu. Krok do tyłu w wojnie handlowej
Następny artykułZłoty odrabia straty po ostrej wyprzedaży
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here