Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 220 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


ETH/BTC

Podczas gdy na notowaniach BTC oraz ETH do dolara niewiele się dzieje to postanowiłem sprawdzić jak te kryptowaluty performują w stosunku do siebie. I tak od połowy września widać zdecydowane umocnienie Ethereum w stosunku do Bitcoina. Ten ostatni przejawia większą słabość, która może być dalej kontynuowana. Dlatego altcoiny mogą złapać większy oddech w trendzie spadkowym. Koniec września wypadł na ETHBTC przy maksimach a obecnie ruch jest kontynuowany i na chwilę cena wyszła powyżej strefy oporu 0,022.

Obecnie odejście od tego szczytu jest niewielkie, więc istnieje szansa na kontynuację zwyżki. Natomiast powrót poniżej 0,0215 byłby niepokojący. Potencjał do wzrostu oceniam przynajmniej na 0,025 a patrząc na ostatni zasięg wzrostowej korekty w maju na 0,026 co daje odpowiednio 15 i 20% potencjał. Gdyby jednak scenariusz wzrostowy został zanegowany to znów powróci “moda” na bitcoina.

ethbtc

XRPUSD

Tymczasem trzeci na liście top10 XRP radzi sobie całkiem nieźle od kilku dni i dziś rośnie jako jedyny wśród pięciu największych tokenów. Sytuacja jakby została przez byki opanowana i nie ma pogłębienia tego dramatycznie wyglądającego zrzutu z przed 3 tygodni. To dobrze świadczy o kondycji byków na tym walorze a ruch w górę także jest mądrze prowadzony. Geometria korekt układa się ostatnio w pewną całość a pokonanie zniesienia 61,8% Fibo sprawia że niedźwiedzie mogły wpaść w pułapkę. Rejon wokół 0,28 dolara to wielomiesięczne dołki z ubiegłego i bieżącego roku, jak widać rynek nie akceptuje niższych poziomów. Nie ma też jednoznacznej decyzji co do pchania kursu w górę.

Triggerem byłoby wybicie 0,33 w ciągu kilku najbliższych tygodni. Krótkoterminowo pozostaje obserwacja poziomu 0,2750 jako próba dołączenia do wzrostu. Poniżej, cena może mieć tendencje do trendu bocznego i osuwanie się ku 0,25 USD.

xrpusd

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here