Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 240 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Cyfrowe złoto w ostatnich dniach przebyło długą drogę ku górze, cena wybiła się z kanałów wzrostowych i obecnie za jedną jednostkę przyjdzie nam zapłacić ponad 8 tyś dolarów – to najwyższa cena od lipca ubiegłego roku. Powoli kurs zbliża się do strefy oporowej czyli górnego ograniczenia trójkąta formowanego w 2018 roku, chodzi o poziomy wokół 8400 dolarów. Dlatego potencjał nie został tu jeszcze wyczerpany, dopiero złamanie sekwencji coraz wyżej położonych “low” świec dziennych mogłoby sugerować przesilenie.

Trudno jednak powstrzymać tak silne momentum jedną świecą dlatego spodziewam się jeszcze wyższych poziomów nawet w perspektywie 9500/9600 USD czyli zniesienia całej fali spadkowej 38,2% od szczytu ATH. Strefa wsparcia nadal ok 6 tyś dolarów, średnie 200-dniowe zakręcają ku górze co jest pozytywnym znakiem dla wzrostów.

bitcoin, d1

Ethereum

Sytuacja drugiej kryptowaluty nie wygląda tak dynamicznie, co dobrze widać po kursie ETHBTC, większość altcoinów traci do głównego rywala. Mimo to, z ciekawostek należy zauważyć wzrost Ethereum powyżej 200 dolarów – to najwyższy kurs od listopada ubiegłego roku. Notowania wybiły się z 4-godzinowego kanału spadkowego i kontynuują powolny ruch do góry. Podejście odbywa się dość czytelny sposób falami, zachwianie tej sekwencji może spowodować większe cofnięcie. Wsparcia, krótkoterminowe 200 usd, niżej 187 usd, zaś pierwszy istotny opór po drodze to dopiero 250 USD. Warto obserwować sytuację po przesileniu na walorach BTC, czy kapitał spekulacyjnie przesunie się w kierunku altcoinów czy być może z powrotem uderzy w dolara.

ethereum, h4

XRP

Dziś solidnie zyskuje także token Ripple, po wczorajszym niezdecydowaniu kurs obiera zdecydowany kierunek na północ i wzrost sięga tu już 20%. Wynika to bowiem z niskiej ceny nominalnej a także niskiej bazy, walor nie uczestniczył w ostatnich wzrostach na rynku. Kolejna obrona 0,28-0,30 spowodowała dynamiczny wyskok – przed nami jednak silna strefa oporowa 0,38 usd. Więcej jednak płynie pozytywnych sygnałów, bowiem gdyby kupujący utrzymali dorobek do końca dnia to przełamaniu ulegnie długoterminowa linia trendu spadkowego pociągnięta przez wierzchołki 2018 roku. Dodatkowo walor wysforował się powyżej dziennej dwusetki, przy relatywnie płaskim oscylatorze stochastycznym, który daje miejsce do rozwinięcia ruchu.

xrp, ripple

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here