Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 260 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Walor kontynuuje odbicie na przekór niedźwiedziom i aktualnie jest najwyżej od 3.czerwca. Ciągle w grze jest wzrostowa formacja harmoniczna o której pisałem w ostatnich komentarzach, celem będzie tutaj wyrównanie majowego maksimum a przynajmniej punkt C formacji a więc ok 8800 dolarów za jednostkę. Według klasycznej AT, bitcoin walczy ze strefą oporu (czerwona) utworzoną poprzez ekstrema z lipca poprzedniego roku i dopóki pozostaje wewnątrz niej, warto wstrzymać się z decyzjami kupna i sprzedaży. Krótkoterminowo ważne będzie utrzymanie nad 8200 dolarów a warto także docenić iż Bitcoin jako jedna z czołowych kryptowalut dziś zyskuje.

Gdyby jednak aktualne podejście zatrzymało się wokół 8500 USD to kontrolę mogą przejąć niedźwiedzie, wówczas istniałaby realna groźba potwierdzenia trendu spadkowego i ruchu w kierunku nowych minimów w czerwcu łącznie z poziomem 7 tys dolarów.

bitcoin

Litecoin

Mocny jest także 4. na liście największych kryptowalut – nieco zapomniany Litecoin. Ten token o niższych opłatach za transakcje od poprzednika zrealizował ustawiony przeze mnie w ostatniej analizie target na poziomie 132 dolarów. Nie przeszkadza to jednak w tworzeniu coraz to wyższych poziomów. Wydaje się, że walor na dobre odskoczył od psychologiczne bariery 100 dolarów i utworzył kolejną mocną strefę wsparcia wokół 120 USD. W mojej opinii ten poziom powinien zostać przetestowany od góry w niedługim czasie oraz zostać wykorzystany do akumulacji bądź dołączenia do panującego trendu. Tym bardziej że za wzrostem stoi fundamentalny fakt wystąpienia halvingu w sierpniu br., tworzenie zatem nowych wyższych ekstremów nie powinno być niczym dziwnym.

Kurs zwiększa dynamikę wznoszenia, ostatni dołek z 4. czerwca nie spowodował nawet naruszenia linii trendu, obecnie walor próbuje budować przyspieszoną linię trendu (linia przerywana). Zejście poniżej 120 USD, może sugerować zadyszkę i próbę powrotu w okolicę głównej LT oraz wsparcia wokół 100 USD.

litecoin

Chainlink

Walor mocno zyskiwał w maju, szczególnie w pierwszej połowę. Druga połowa to odpoczynek który przeciągał się do pierwszych dni czerwca. Natomiast wczora, trzynasty dzień miesiąca z pewnością nie był pechowy dla posiadaczy tej kryptowaluty, bowiem kurs dynamicznie rósł wychodząc na nowe maksima. Tak silny wzrost nie został nie zauważony przez większych graczy na rynku, token znajduje się teraz w pierwszej 30stce wg. kapitalizacji z wynikiem ponad 500 mln dolarów. Wracając do analizy technicznej, dziś kurs koryguje wzrost i powraca w rejon poprzedniego potwierdzonego szczytu 1.400-1.500. Jeśli wczorajszy wystrzał nie był jednorazowym wybrykiem to w okolicy wsparcia powinny pojawiać się sygnały popytowe, a presja podaży zanikać. Warto obserwować ten walor w przyszłym tygodniu w kontekście przyłączenia się do trendu wzrostowego.

chainlink

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPKN Orlen przeznacza 1,5 mld zł na wypłatę dywidendy
Następny artykułWIG20 na minusie przed zamknięciem sesji
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here