Naga Marketskryptotrading bitcoin przeglad kryptowalutKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 130 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Główna kryptowaluta dziś bez większych zmian, natomiast ostatni tydzień to kosmetyczny ruch do góry o 0,50%. O tyle spadła w ciągu 7 dni dominacja bitcoina nad pozostałymi kryptowalutami. Dziś wygasa także marcowy kontrakt XBT na giełdzie CBOE. Z technicznego punktu widzenia BTC porusza się powyżej wzrostowej linii trendu pociągniętej od dołka 3440 USD 7 lutego, dlatego powolny wzrost może być kontynuowany. Zejście poniżej 3880 USD to ostrzeżenie o możliwości rozwinięcia ruchu w dół. Od góry dość dobrze sprawdził się poziom zniesienia 50% tuż powyżej 4 tyś dolarów. Kończy się powoli miejsce w trójkącie, wolumen coraz niższy.

bitcoin, h4

Theta Token

Ostatnio sporo dzieje się na walorach THETA, ten tydzień to prawdziwa huśtawka nastrojów i tylko dziś token traci ponad 18 procent. Jednak jeszcze dwa dni temu za jedną jednostkę trzeba było zapłacić najwięcej od czerwca ubiegłego roku. Wszystko to w oczekiwaniu na uruchomienie mainnetu w wersji 1.0 które jest planowane na 15. marca czyli już za kilka dni. Od strony technicznej THETA porusza się nad wzrostową linią trendu, na którą kupujący wydają się reagować. Dodatkowo strefa wsparcia 0,11-0,12 to silny punkt reakcji, który trzykrotnie stanowił sufit dla kursu a po przebiciu w górę w lutym br. stanowi wsparcie. Dopóki cena pozostaje ponad kurs ma prawo kontynuować wzrost. Warto zwrócić uwagę na wzrost wolumenu w ostatnich tygodniach.

theta d1

Decred

Ciekawa sytuacja miała miejsce wczoraj na walorach Decred, gdzie doszło do wybicia z trwającej kilka tygodni konsolidacji w wąskim zakresie. Za jedną jednostkę trzeba było zapłacić w pewnym momencie 25 dolarów, dziś walor koryguje się do nieco powyżej 18 USD. Obecnie obserwujemy powrót do górnego ograniczenia konsolidacji, co może być szansą na relatywnie tanie zakupy. Jak kurz nieco opadnie a kupującym zostało jeszcze trochę amunicji, być może będą oni chcieli ponowić atak przynajmniej w okolicę 20.50 czy 21 dolarów. W przeciwnym wypadku przyjdzie nam czekać kolejne tygodnie na następny atak spekulacyjny.

decred, h4

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena ropy załamie się pod ciężarem ustawy NOPEC?
Następny artykułPaweł Frańczak (PFLAW.PL): Polska nie jest zamkniętą bańką
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here