Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 310 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Sytuacja na największej kryptowalucie ciągle jest dynamiczna, jeszcze przedwczoraj kurs zbliżył się do granicy 13 tyś punktów a dziś jest wart ok 1500 USD mniej. W ostatnim komentarzu pisałem o aktywacji formacji odwróconej głowy z ramionami po wybiciu linii szyi w okolicy 12 tys dolarów. Dziś kurs koryguje do tego poziomu co z jednej strony stwarza okazję do dołączenia do ruchu wzrostowego a z drugiej każe zadać sobie pytanie o jego trwałość. Cała akcja cenowa dzieje się bowiem przy tegorocznych maksimach ~13,5 k USD.

Na wykresie h4 pojawiła się także spadkowa formacja harmoniczna Butterfly z punktem reakcji D – 127,2% (13 k USD) dodatkowo jego wymowa jest potwierdzona równością korekt AB=CD. Dlatego spadek poniżej prawego ramienia będzie wiązał się z dalszym ruchem w dół w kierunku 9500 usd oraz z rozpoczęciem gry na podwójny szczyt w dłuższym terminie.

bitcoin, h4

Gdyby jednak popyt zdołał się obronić do końca tygodnia to możemy zobaczyć powrót na szczyt i realizację targetu z oRGR czyli ok 14 tyś dolarów.

EOS

Token bardzo mocno traci od dwóch dni, co było związane z wybiciem dołem z niewielkiego trójkąta a także ze zmianą sentymentu na całym rynku kryptowalutowym. Ponadto kurs spada poniżej dość istotnej linii trendu wzrostowego, pociągniętej po minimach. Z drugiej strony odchylenie od szczytu jest już znaczące na tyle że walor staje się atrakcyjny cenowo – zniesienie połowy wzrostu od tegorocznego minimum. Odważniejsi gracze chwytają już długie pozycje przy zniesieniu 61,8% wokół poziomu 4,500, pełnił on ważną rolę w lutym i kwietniu 2019 roku. Potencjał do odbicia oceniam na ok 6 dolarów, natomiast spadek poniżej 4 USD postawi pod znakiem zapytania trwałość dalszych wzrostów.

EOS, d1

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSamsung uruchamia wersję beta własnego blockchaina
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – dolar amerykański największym przegranym sesji
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here