Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 200 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Kryptowaluta tkwi trochę w zawieszeniu w zakresie kilkuset dolarów i nawet ostatnia próba poderwania zakończyła się fiaskiem. Żadna ze stron nie chce się wychylać, co sprawia że rynek staje się trudny. Patrząc jednak szerzej, można wyrysować formację harmoniczną zwaną “Gartley”, gdzie punkt reakcji to zniesienie 78,6%. Dla bitcoina będzie to okolica 6800 dolarów. W mojej opinii prawdopodobny jest spadek poniżej ostatniego dołka czyli 7100 USD, co nie naruszy pozytywnego jeszcze układu Gartleya. Punkt docelowy dla pozycji długich to rejon 7700-7800 dolarów. Natomiast zejście poniżej 6500 anuluje formację. Oscylator RSI schodzi do dolnej granicy ok 30 pkt.

btcusd

Tezos

Walor dość pozytywnie wyróżnia się na tle rynku i zyskuje zarówno do bitcoina jak i dolara. Pozytywny sentyment trwa tutaj od listopada kiedy Tezos mocno ruszył do góry. Kolejne tygodnie to utrzymanie z lekkim wzrostem. W grudniu pokonany opór przy 1,40 sprawia, że warto tu szukać okazji kupna, ponieważ przy odreagowaniu na całym rynku to Tezos może być kandydatem do ponadprzeciętnego wzrostu. Mocne wsparcie wokół 1,40-1,30 i kurs nie powinien już schodzić niżej. Spodziewam się raczej powolnego wzrostu w kierunku szczytu na 1,90 USD.

xtzusd

XRP

Kurs XRP schodzi do linii trendu wzrostowego, pociągniętej od dołka na 0,200. Dlatego kupujący mają tu prawo powalczyć w krótkim terminie, przynajmniej o powrót pod opór 0,2320. Słabsze odbicie ujawni nieprzygotowanie byków do akcji i będzie zapowiadać przerwanie wsparcia a to już grozi poważniejszymi konsekwencjami. Natomiast wybicie powyżej niebieskiej linii bardzo poprawi sytuację techniczną. Wówczas liczyłbym przynajmniej na dojście w ciągu kilku tygodni do nawet 0,2800.

xrp

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSA zostaną eksporterem netto ropy naftowej w 2020 roku
Następny artykułMorgan Stanley z grzywną 20 mln euro za manipulację obligacjami skarbowymi
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here