Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 250 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Najważniejsza kryptowaluta od początku czerwca wpadła w wąski range pomiędzy 8 tyś oraz 7600 dolarów. Trend boczny zaczyna tutaj przypominać formację flagi, która po uprzednim ruchu w dół sygnalizuje możliwość dalszego osłabienia. Dla byków ważny jest tutaj poziom ok 7772 dolarów czyli wsparcie wynikające z korekty prostej 1:1. Dodatkowo nie bez znaczenia jest tu formacja harmoniczna z punktem reakcji D w punkcie 78,6% – został on dość precyzyjnie zauważony przez rynek. W mojej opinii zejście poniżej tego niewielkiego kanału spowoduje napływ podaży i ruch w dół najpierw do okolic 7 tyś dolarów a następnie do ważnej strefy wsparcia kolejny tysiąc USD niżej. W przypadku chęci wyjścia górą, byki muszą zdecydowanie uporać się z oporem ok 8500 dolarów – wówczas droga na 9600 usd powinna być otwarta.

bitcoin h4

ETHBTC

Dość ciekawie prezentuje się wykres w relacji między dwoma najważniejszymi kryptowalutami, co może w jakiś sposób opisywać siłę między BTC a altcoinami. Silny ruch w okolicach połowy maja pozostaje jak na razie bez kontynuacji – nie widać chęci szybkiego rozstrzygnięcia… a czas i miejsce powoli się kończą. Wykres dobrze reaguje na linię trendu spadkowego, która ma już 3 punkty styczne. Jej wybicie będzie w mojej opinii sygnałem do umocnienia ETH i innych altcoinów. Z drugiej strony powolne osuwanie się nie będzie zachęcać do powalczenia o wybicie, a co nie chce rosnąc musi… spadać. Dynamiczne przebicie 0,0302 może zwiastować dość szybki ruch do dolnego ograniczenia tego kanału czyli nawet 0,0280.

eth/btc

Huobi Token

Inwestorzy dość ciepło przyjmują tokeny “emitowane” przez giełdy i tak po sukcesie Binance Coin, dobrze radzi sobie także mniej popularny Huobi. Walor obronił się na wsparciu ~3 USD choć nie bez problemów, ostatecznie jednak cena obiera kierunek na północ. Wykres Huobi zaczyna tworzyć wyższe szczyty i dołki co jest oznaką powrotu do trendu. W mojej opinii po niewielkim re-teście strefy możemy zobaczyć powrót na maksima trendu ok 3,5 USD. Patrząc jednak z szerszej perspektywy te opory cenowe z końcówki maja nie są przypadkowe, bowiem ta półka cenowa była mocno handlowana w czerwcu ubiegłego roku. Dlatego zejście poniżej wspomnianych już 3 dolarów odczytywałbym jako co namniej niepokojące.

huobi

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAmazon zapłaci $0 podatku dochodowego przy $11 mld zysku w 2018 r.
Następny artykułPlantwear pozyskał 1,2 mln z emisji, spółka wkrótce zadebiutuje na NewConnect
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here