Naga MarketsJuż w połowie października 2017 roku na łamach portalu Comparic.pl informowaliśmy, że Rosja zamierza stworzyć własną kryptowalutę. Z ówczesnych doniesień wynikało, że krajowa kryptowaluta nie będzie mogła zostać wydobyta przez użytkowników, lecz jej podaż pozostanie pod kontrolą władz centralnych. Jednocześnie, kryptoruble miałyby być w pełni wymienialne na zwykłą walutę lecz obrót cyfrową wersją rubla objęty zostałby podatkiem w wysokości 13%.


Z najnowszych doniesień wynika, że projekt ustawy wprowadzającej narodową krypto-walutę CryptoRuble jako oficjalny środek płatniczy w Rosji został już przedłożony parlamentowi.

Dokument proponuje kilka poprawek do rosyjskiego kodeksu cywilnego, dzięki którym CryptoRubel będzie legalnym środkiem płatniczym rozpowszechnianym w całym kraju. Ustawa została przekazana parlamentowi w tym samym czasie, co inny projekt ustawy mający na celu uregulowanie wydobycia i obrotu cyfrowymi aktywami finansowymi w Rosji.

“Poprawki zaproponowane przez projekt ustawy … kodyfikują cyfrowy składnik aktywów finansowych jako legalny środek płatniczy na terytorium Rosji” – czytamy w nocie wyjaśniającej do dokumentu.

Projekt ustawy został przedłożony przez deputowanego Partii Komunistycznej, Rizvana Kurbanova i określa, że ​​waluta będzie oznaczona nazwą “CryptoRuble”.

Prezydent Rosji Władimir Putin nakazał wydanie narodowej krypto waluty, całkowicie uregulowanej przez rząd, w listopadzie zeszłego roku. Wydanie CryptoRuble (CRUR) spowodowałoby, że wszystkie inne eksploracje kryptowalutowe zostałyby zakazane w tym kraju, powiedział wówczas minister komunikacji Nikolay Nikiforov. Operacje finansowe z udziałem kryptorubla mają podlegać opodatkowaniu według stawki 13%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułJak nie MDM to co? Sposoby na wkład własny
Następny artykułNasdaq nadal nie wie co zrobić z Bitcoinowymi kontraktami futures
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here