Naga MarketsChciałbyś dołączyć do kryptorewolucji, ale nie wiesz jak rozpocząć? Boisz się o kwestie związane z zabezpieczeniami, bezpieczeństwem konta lub płynnościami? Ten poradnik jest dla Ciebie. Naucz się kluczowych różnic pomiędzy handlem kryptowalutami a kontraktami terminowymi na krypto, zaletach i wadach każdej z metod oraz jak inwestować w cyfrową rewolucję razem z Capital.com.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty pojawiły się po raz pierwszy w 2008 roku wraz z pojawieniem się manifestu dotyczącego Bitcoina. „Elektroniczny pieniądz peer-to-peer” stał się nową erą transakcji online.

Bitcoin zabezpiecza swoje transakcje poprzez system wykorzystujący technologię blockchain. Jest to cyfrowy proces, który weryfikuje, zapisuje oraz zatwierdza transakcje z wykorzystaniem zaawansowanego szyfrowania.

Dowodem popularności Bitcoina jest fakt, że w grudniu 2017 roku osiągnął cenę 19 000 USD, ale nie jest to jedyna dostępna kryptowaluta. Mocno wyróżniają się również Ethereum, Ripple oraz Litecoin.

Dowiedz się więcej o kryptowalutach.

Czym są kontrakty CFD?

CFD to skrót z angielskiego pojęcia Contract for Difference, co oznacza kontrakt na różnicę. Jest to rodzaj instrumentu pochodnego, w którym jedna strona zgadza się zapłacić drugiej różnicę pomiędzy wartością danego aktywa między początkiem kontraktu oraz jego wartością na koniec. CFD to również świetne narzędzie do hedgowania ryzyka na giełdach.

Powiedzmy, że inwestor stawia na to, że cena złota wzrośnie i zawiera umowę z brokerem. Jeśli cena wzrasta, zarabia na tym pieniądze, a jeśli spada, to je traci. Tak wyglądają podstawy kontraktów CFD.

Czym są CFD na kryptowaluty?

Handel CFD na kryptowalutach jest oparty na ich wartości rynkowej. Chociaż nigdy nie posiadasz fizycznie monety krypto, możesz inwestować i zarabiać (lub tracić) na zmianach cen.

Porównajmy:

Kryptowaluty CFD
Gdzie są trzymane Twoje pieniądze Przechowywane na cyfrowych portfelach, do zalet należy łatwy dostęp. Ryzykiem jest możliwość utraty dostępu do Twojego cyfrowego portfela oraz możliwość shakowania giełdy.

 

Na koncie aktywa są nie do ukradzenia. Do zalet zalicza się segregowane konta, bezpieczeństwo konta i usług brokera regulowanego przez odpowiednie instytucje.

 

Płynność Płynność na giełdach krypto jest limitowana, oznacza to, że aktywa nie zawsze łatwo wymienić na prawdziwą gotówkę. Ich wartość jest również bardzo zmienna, straty i zyski następują bardzo szybko.

 

Dzięki CFD możesz kupować kontrakty po wskazanej cenie.

 

Dodatkowo, nie jesteś przywiązany do aktywa, handlujesz wyłącznie na ruchach ceny, czyli masz wolność przełączania się pomiędzy rynkami.

Wykorzystanie Kryptowaluty oferują elastyczność w płatnościach, mogą być wymieniane, sprzedawane lub podarowane.

 

CFD nie mogą być wykorzystywane do zakupów, wymiany albo wysyłki znajomemu. Jako że nie posiadasz kryptowaluty samej w sobie, możesz handlować tylko na zmianach ceny.
Regulacje prawne System transakcyjny „peer-to-peer” wykorzystywany przez kryptowaluty jest w większości nieregulowany. Jako stosunkowo nowa rzecz, brakuje ekosystemu prawnego. Oznacza to, że inwestorzy nie są chronieni w ramach funduszy kompensacyjnych oraz nie mogą zgłosić się do instytucji regulującej rynki finansowe w przypadku wystąpienia problemów. Dodatkowo, giełdy mogą być zlokalizowane w podejrzanych jurysdykcjach. Trading CFD może być oferowany wyłącznie przez regulowane firmy, które spełniają odpowiednie wytyczne oraz chronią swój interes oraz swoich klientów. Regulacje te dotyczą przechowywania pieniędzy klientów, dzięki czemu trading jest bezpieczny, ochrony przed oszustwem, standardów bezpieczeństwa kont oraz ochrony danych w celu upewnienia się, że trading jest jak najbezpieczniejszy.
Prowizje Handel kryptowalutami obejmuje prowizje przy kupnie i sprzedaży monet. W przypadku CFD, nie ma prowizji za kupowanie i sprzedawanie, opłaty nocne mogą wystąpić, jeśli pozycja będzie otwarta po zakończeniu dnia tradingowego.

 

Długość inwestycji Ogólnie rzecz biorąc, inwestycja w kryptowaluty jest uznawana za długoterminową, chociaż można skracać ten okres.

 

CFD są z natury inwestycją krótkoterminową, oferują traderom zróżnicowanie pozycji.

 

Nielegalna działalność Pojawiły się przypadki, gdy kryptowaluty były powiązane z terroryzmem lub inną nielegalną działalnością.

 

Z powodu braku regulacji przestępcy mogą łatwo przesyłać sobie pieniądze. Traderzy powinni być ostrożni co do tego, z kim handlują.

Trading CFD jest ściśle regulowany, więc tego rodzaju problemy nie występują w takim tradingu.

 

Podatki Handlujący kryptowalutami muszą płacić podatki od zysku.

 

Jednak w przypadku kryptowalut jest to bardziej skomplikowane, ponieważ nie wszystkie kraje opracowały odpowiednią strukturę podatkowania kryptowalut, więc sytuacja nie zawsze jest jasna.

 

W przypadku tradingu CFD, płatność podatków jest jasna. Jako że jest ona dobrze regulowana, dużo łatwiej jest wykazać zyski i straty podczas wypełniania zeznania podatkowego.

 

Najistotniejszą kwestią jest znalezienie brokera, któremu można ufać. Musi być regulowany, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji. Przykładowo, Capital.com jest regulowanym przez CySEC brokerem, który oferuje handel CFD na Bitcoin, Litecoin, Ethereum oraz Ripple.

Handel CFD na kryptowaluty z Capital.com

Krok 1. Ściągnij aplikację mobilną Capital.com lub otwórz wersję stacjonarną.

Krok 2. Otwórz kont w GBP, EUR, USD lub PLN i wpłać depozyt w odpowiedniej walucie.

Krok 3. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz kupować lub sprzedawać poprzez CFD.

Krok 4. Odkryj podręczne wykresy i wyceny kryptowalut na stronie Capital.com

Krok 5. Otwórz pozycję długą (kupna) lub krótką (sprzedaży) na CFD kryptowaluty i spekuluj na ruchach rynku.

Krok 6. Zamknij pozycję na plusie i wypłać fundusze w ciągu 24 godzin.

Musisz pamiętać, że inwestujesz na własne ryzyko. Możesz stracić cały zainwestowany kapitał podczas tradingu. Pod żadnym warunkiem nie handluj pieniędzmi, na których stratę nie możesz sobie pozwolić.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here