Naga MarketsW ostatnim czasie sporo dyskutuje się na temat energii zużywanej do wydobywania kryptowalut. Dlatego właśnie coraz popularniejsze staje się tworzenie kopalni w okolicy elektrowni wiatrowych. Innym, równie interesującym pomysłem jest również przekazywanie nadmiaru ciepła, aby osiągnąć inne cele. W minionym tygodniu współzałożyciel platformy handlowej Nakamoto X, Kamil Brejcha, opublikował w sieci zdjęcie pomidorów rosnących w szklarni, ogrzewanej koparkami do kryptowalut.


10 marca współzałożyciel giełdy Nakamoto X, Kamil Brejcha, opublikował na swoim profilu na twitterze zdjęcie dużych pęków pomidorów, które zostały wyhodowane przy użyciu nadmiaru ciepła z kopalni kryptowalut. Urządzenia górnicze i serwery komputerowe generują przyzwoitą ilość ciepła, a wielu górników kryptowalut wykorzystało ten zasób m.in. do ogrzewania domów. Brejcha wyjaśnia, że ​​”kryptopomidory” stały się rzeczywistością po opracowaniu systemu, który pomaga wydmuchać nadmiar ciepła do szklarni.

“Kto by pomyślał, że górnictwo kryptowalut i rolnictwo mogą ze sobą współdziałać?” – pyta Brejcha na swoim twitterze. “Pierwsza partia kryptopomidorów jest gotowa do zebrania.” – dodaje.

Zamknięta pętla cyklu energetycznego

Brejcha nie ujawnia zbyt wielu szczegółów dotyczących tego projektu. Przyznał jednak, że szklarnia ma około 5 akrów. Zapytany dlaczego nie wykorzystuje nadmiaru energii do uprawy roślin konopii przyznaje, że “niestety, ze względu na lokalne surowe zasady, nie byliśmy w stanie uzyskać licencji na hodowlę medycznej marihuany. Musieliśmy więc wybrać pomidory i inne warzywa (…) Produkujemy również własną energię – operacje wydobywcze zasilane są w 100% energią wyprodukowaną z odpadów biologicznych – tak więc zamknęliśmy pętlę cyklu energetycznego.” – wyjaśnia Brejcha.

Okazuje się zatem, że być może już wkrótce coraz więcej kryptowalutowych górników będzie prowadziło jednocześnie działalność związaną z uprawą warzyw, owoców a może i kwiatów. Bez względu na to, jakie jest nasze podejście do tematu aktywów cyfrowych, jeżeli rozwój ich wydobycia będzie rozwijał się w tym kierunku, już wkrótce obrońcy środowiska z szefową IMF na czele mogą zostać pozbawieni wszelkich argumentów przeciwko wydobyciu kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Mniejsze zagrożenie inflacją
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – koszt transakcji BTC najniżej od 6 miesięcy!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here