Naga MarketsZ badań przeprowadzonych przez niemiecki instytut ekonomiczny ZEW wynika, że kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Ethereum nie będą akceptowalne do 2020 roku, nie prędko zatem kupimy filiżankę kawy za kryptowaluty.


W comiesięcznym badaniu, w którym udział wzięło ponad 300 ekspertów z banków, firm ubezpieczeniowych oraz działów finansowych dużych korporacji, okazało się że kryptowaluty nie staną się szybko używane do codziennych transakcji.

Respondenci byli sceptyczni, bowiem tylko 13 procent wyobraża sobie płatności za “kawę na wynos” przy użyciu kryptowaluty. Z kolei 23% niemców, stwierdziło, że jest sobie w stanie to wyobrazić ale wyłącznie w Stanach Zjednoczonych lub Japonii.

Prawdopodobieństwo, że będzie można kupować muzykę za kryptowaluty w Niemczech do 2020 roku wynosi 23 procent, dla Japonii jest to 34%, natomiast najbardziej optymistyczna prognoza dotyczy USA i wynosi 35%. Z kolei tylko 6% ankietowanych uważa, że za trzy lata będzie można kupić sobie za posiadane bitcoiny… samochód – czytamy w raporcie.

“Tradycyjne metody płatności już teraz w dużej mierze zaspokajają wymagania konsumentów, podczas gdy kryptowaluty – nawet w 2020 roku- będą uważane za zbyt skomplikowane w codziennym użytku” – wyjaśnia Dominik Rehse, badacz z instytutu ZEW.

Kryptowaluty przeżywały prawdziwym boom w poprzednim roku, jednak wykorzystanie ich jako metody płatności na razie pozostaje marginalne. W podobnym tonie wypowiadał się CEO Western Union, jego firma nie zaoferuje kryptograficznych opcji transferu w przekazach pieniężnych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: AUD/NZD, GBP/AUD, CAD/CHF
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 18.06.2018
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here