Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Są dwa czynniki wpływające na wartość jakiejkolwiek waluty – możliwość jej pozyskania oraz możliwość jej wydania. Obecnie, w większości miejsc na świecie w dość prosty sposób można wykorzystać Bitcoin w płatnościach online. Jednak wciąż jest zbyt mało miejsc, gdzie można je wydać poza światem wirtualnym. Istnieje jednak dostatecznie dużo miejsc, w których można kupić BTC offline. W samym tylko maju przybyło 1266 maszyn umożliwiających taką transakcję – najwięcej na terenie USA oraz Kanady. Jeśli jesteś ciekawy gdzie znajdziesz najbliższy Bitomat wypróbuj tę darmową wyszukiwarkę


Jednak świat to nie tylko kryptowaluty. Pomimo faktu, że wyniki czerwcowych wyborów w Wielkiej Brytanii są już znane od dawna, to wciąż nie istnieje żadne formalne porozumienie pomiędzy partą obecnej premier Theresy May, a DUP z Północnej Irlandii.

To sprawia, że Wielka Brytania znalazła się w naprawdę niezręcznej sytuacji gdyż dziś rozpoczynają się rozmowy w sprawie Brexitu. Wielu analityków uważa, że obecne szanse soft Brexit zwiększyły się, choć sądzę, że taka ocena obecnej sytuacji jest przedwczesna. Aby móc prognozować jak potoczą się dalsze rozmowy na linii Londyn-Bruksela musimy w pierwszej kolejności dowiedzieć się kto będzie szefem nowego brytyjskiego rządu.

Jeśli May nie znajdzie wspólnego języka z Arlene Foster w najbliższych dniach, być może dojdzie do… kolejnego głosowania. Funt natomiast wciąż znajduje się pod presją sprzedających i obecnie znajduje się na poziomie niemal identycznym jak ten sprzed roku:

Jeśli ktokolwiek twierdził, że Emmanuel Macron wygrał majowe wybory prezydenckie z powodu słabych kontrkandydatów dziś musi zrewidować swoje poglądy. Nowy prezydent Francji zdobył 355 z 577 miejsc w parlamencie co oznacza samodzielne rządy. Czego chcieć więcej?

Sprawdź warunki handlu na najnowszej platformie eToro

Kontynuacji wzrostów na francuskiej giełdzie. Wydaje się, że te w końcu nadchodzą ponieważ CAC40 wyraźnie wybija próg zmienności:

Głębokiej korekty nie było, jest natomiast konsolidacja. Kryptowaluty po drastycznych wzrostach w pierwszej połowie tego roku przechodzą w trend boczny co oznacza, że zmienność znacząco się obniżyła.

Wybicie w którąkolwiek ze stron będzie skutkowało wybuchem aktywności kupujących bądź sprzedających kryptowaluty. Po tych miesiącach wzrostów dobrze jest zatrzymać się na chwilę i przyzwyczaić do aktualnych cen.

Litecoin natomiast przybiera rolę safe heaven rynku kryptowalut. Choć wciąż jest znacznie mniej popularny niż Bitcoin, to LTC porusza się znacznie szybciej i przede wszystkim jest znacznie tańsze niż BTC:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here