Naga MarketsW ostatnim czasie możemy obserwować wyhamowanie spadków na rynku Bitcoina. Co prawda euforii ze strony kupujących jeszcze nie widać, niemniej w środowisku krypto zwolenników słychać już pogłoski o możliwej hossie. Czy to tylko chwilowe złudzenie, czy może rzeczywiście wzrosty na Bitcoinie mają szansę się pojawić?


Zwolennicy Bitcoina mają pierwsze powody do zadowolenia. Po raz pierwszy od wielu miesięcy kurs BTC/USD notuje wzrosty. W lutym stopa wzrostu wyniosła 10,4%. Biorąc pod uwagę ostatnie 10 miesięcy, jest to bardzo dobry wynik. Poziom 4000$ został jednak przekroczony jedynie na chwilę i aktualnie kurs konsoliduje nieznacznie poniżej. Większość analityków rynku kryptowalutowego jest jednak w dalszym ciągu nastawiona negatywnie do Bitcoina. Wcale się im nie dziwię, patrząc na wykres nie widać jeszcze pozytywnych sygnałów, które zapowiadały jakieś większe wzrosty. Oczywiście nigdy nie wiadomo kiedy trend się odwróci, jednak “ekscytowanie się” każdym odbiciem nie jest niczym dobrym. Dopóki rynek wyznacza coraz to niższe szczyty i dołki – znajdujemy się w trendzie spadkowym i to nie podlega dyskusji. Równie dobrze rynek kryptowalut może “zastygnąć” i utrzymywać się nawet kilka lat w konsolidacji, zanim zobaczymy na nim większe ruchy, czas pokaże.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Deutsche Börse i Commerzbank przeprowadziły pomyślnie transakcję na blockchain

Sytuacja techniczna na kursie BTC/USD

Patrząc na rynek pod względem analizy technicznej, na razie nie ma żadnych sygnałów do większej korekty. Co prawda korekta wzrostowa może się pojawić, jednak byłbym bardzo sceptyczny co do pogłosek o możliwej hossie. Moim zdaniem dopiero wyjście ceny powyżej 6 000$ będzie sygnałem do zakupów. Aktualnie nie wykluczałbym jeszcze pogłębienia dołków, a najprawdopodobniejszym scenariuszem wydaje się dalsza konsolidacja w okolicach 4000$.

Wykres Bitcoina


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here