Naga Marketskrypto raportDziś z YouTube został usunięty kanał Krypto Raport. Jak łatwo się domyślić, główną tematyką na nim podejmowaną były kryptowaluty. Program prowadził Patryk Kempiński, który zawsze w merytoryczny sposób tłumaczył różne zagadnienia dot. blockchaina. Przestrzegał też przed scamami.

  • Krypto Raport zniknął z YouTube.
  • Przyczyną jest clickbaitowy tytuł ostatniego odcinka.

Krypto Raport ocenzurowany

Co dokładnie się stało? Skoro kanał cechował się merytorycznym przekazem, nie powinien być usuwany. Wszystkiego dowiadujemy się z postu twórców na Facebooku.

Te artykuły również Cię zainteresują
YouTube usunął nasz kanał! (…) Nie dostaliśmy żadnego ostrzeżenia, żadnych upomnień – od razu ban! – tłumaczy w poście Kempiński.

Okazuje się, że chodziło o wczorajszy, który “miał bardzo clickbaitowy tytuł “Rozdaję za darmo bitcoin i kryptowaluty. Oszalałem!”

Oczywiście miało to na celu przyciągnąć wszystkich tych, którzy nabierają się na “wyślij 1btc otrzymasz 2btc” lub na inne scamy w którym czytają o platformach, w które “zainwestował” Szymon Hołownia, Kuba Wojewódzki i inni politycy lub celebryci.
Bardzo prawdopodobne, że to właśnie ten materiał spowodował, że “inteligentny” algorytm YouTube postanowił nas, bez żadnych wyjaśnień skasować – mimo, że przez 3 lata obejrzano nas ponad 1,5 mln razy i wyprodukowaliśmy ponad 20 tys. minut kontentu – czytamy dalej.

Co dalej z Krypto Raportem?

Oczywiście zrobiliśmy odwołanie oraz próbujemy skontaktować się z YouTube na wszelkie możliwe sposoby – przekazuje swoim widzom Kempiński. – Wiemy nie od dziś, że YT prowadzi mocną politykę w zwalczaniu treści kryptowalutowych. Od 1,5 roku nasze zasięgi były notorycznie obcinane, jednak się nie poddawaliśmy i cały czas dostosowywaliśmy się do nowych trendów. Oczywiście nie robiliśmy “challenge” pt. skaczę do oczka wodnego mojej babci”, przez to wiedzieliśmy, że nigdy nie trafimy na kartę na czasie – ale nie potrzebowaliśmy tego. Smutne jest to, że platforma, która mianuje się demokratyczną i kapitalistyczną platformą wcale nią nie jest – dodaje.

UPDATE

Otrzymaliśmy oświadczanie Patryka Kempińskiego, który rzuca więcej światła na sprawę:

“Dziś o 2:30 otrzymaliśmy powiadomienie z YT, że wyłączają nam top czas (czyli możliwość komentowania transmisji LIVE) a od razu przyszedł kolejny mail z informacją, że ze względu na naruszenia:

“Nie zezwalamy na publikowanie materiałów, które zachęcają do nielegalnych działań lub naruszania wytycznych YouTube. Jedynym wyjątkiem są materiały o charakterze edukacyjnym lub dokumentalnym. Ich celem w żadnym wypadku nie powinno być jednak pomaganie odbiorcom w takich działaniach ani zachęcanie do nich. Gdy przesyłasz film, podawaj jak najwięcej informacji w tytule i opisie, aby pomóc nam i widzom zrozumieć główny cel zamieszczenia materiału.”

Jest to już pewne, że jakieś konta musiały nas zgłosić a potem algorytm dokończył sprawę. Nie ukrywam, że przez 3 lata naszej działalności narobiliśmy sobie trochę “wrogów”,wśród osób namawiających na piramidy finansowe, ponieważ nigdy nie baliśmy się mówić prawdy i ostrzegać widzów przed projektami wątpliwego pochodzenia.

Wszystko to prawdopodobnie za sprawą ostatniego materiału LIVE pod bardzo clickbaitowym tytułem “Rozdaję za darmo bitcoin i kryptowaluty. Oszalałem!”
Mieliśmy jeden cel. Przyciągnąć jak największą ilość widzów aby przestrzec przed ostatnio bardzo popularnymi oszustwami jak”1000BTC GIVEAWAY”, czy “SEND 1 BTC and RECEIVE 2 BTC”, które były reklamowane poprzez platformę YouTube czy chociażby poprzez shakowane konta celebrytów na Twitterze.

Podczas wideo wytłumaczyłem, na co zwracać uwagę. Przestrzegałem widzów, że nie ma nic w świecie kryptowalut za darmo i to jest zwyczajne oszustwo.
Poruszyłem też temat ostatnich bardzo znanych Bitcoin Revolution i innych podobnych tworów, do których oszuści zachęcają naiwne osoby za pośrednictwem fakeowych artykułów np. Szymon Hołownia już więcej nie będzie pracować. Znalazł nowy sposób na miliony”.

Niestety YouTube nie analizuje zawartej treści i z automatu potraktował nas jak oszustów, mimo, że jesteśmy na YT od ponad 3 lat, obejrzało nas ponad 1,5 mln razy i stworzyliśmy ponad 15k minut kontentu edukacyjnego.”

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here