Naga MarketsCoraz większe zainteresowanie rynkiem kryptowalutowym było powodem powstania pierwszego filmu dokumentalnego o tej tematyce. “Krypto” to film Piotra Pacewicza, który swą premierę miał w miniony piątek (23 lutego 2018 r), w warszawskim kinie Luna.

Jak łatwo można się domyślić, premiera filmu przyciągnęła głównie ludzi z branży oraz osoby zainteresowane zarówno rynkiem kryptowalut jak i technologią blockchain. Taki wniosek można przynajmniej było wysnuć słuchając rozmów w holu kina Luna tuż przed premierą.

Hol warszawskiego kina Luna tuż przed premierą filmu Krypto

40-minutowa produkcja pozwoliła zagłębić się w świat kryptowalut pod wieloma aspektami. Ktoś zupełnie niezwiązany z tematem mógł poznać czym są i jak funkcjonują kryptowaluty, z dużym naciskiem na najstarszą i największą z nich – Bitcoina. W bardzo prosty i obrazowy sposób mówił o tym prezes Pracowni Nowych Technologii –  Szczepan Bentyn obecny z resztą na premierze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wspomniana wyżej Pracownia Nowych Technologii była jednym z partnerów filmu, a Jakub Bartoszek (wiceprezes zarządu) pokazał w nim, jak wygląda kopalnia kryptowalut, a także w jaki sposób wydobywa się wirtualne monety.

Istotne miejsce w produkcji poświęcono decentralizacji oraz regulacjom, które nie ułatwiają jej postępowi. Rządy poszczególnych krajów (w tym Polski) nie mogą sobie poradzić z rozwiązaniem kwestii kryptowalut. Z jednej strony widzą w nich zagrożenie, z drugiej jednak ich wykorzystanie mogłoby przynieść wymierne korzyści. Trudno jest natomiast oszacować przyszłe skutki działań podejmowanych w tej materii.

W filmie nie zabrakło też miejsca na kwestie prawne i podatkowe. Jako, że temat kryptowalut jest dość nowy, brakuje jeszcze przepisów prawnych / podatkowych, które wyraźnie definiowałyby pewne kwestie.

ICO, a więc Initial Coin Offering to kolejne zagadnienie poruszone w filmie. Jak działa ICO, komu może posłużyć? Między innymi odpowiedzi na te pytania można było znaleźć w Krypto. Ponadto w tej części poznajemy Juliana Zawistowskiego, twórcę projektu Golem, który fundusze pozyskał właśnie w oparciu o ICO.

Przyszłość

Po premierze filmu odbył się jeszcze panel dyskusyjny pt. “Przyszłość technologii blockchain i kryptowalut”. Co ciekawe, znakomitą większość uczestników panelu można było obejrzeć w filmie.

Uczestnicy panelu dyskusyjnego

Temat kryptowalut nie jest Ci obcy? Może zainteresuje Cię oferta BitBay >>

Rozmowy skupiły się na przyszłości rynku kryptowalut i technologii blockchain. Mimo znacznego entuzjazmu związanego z samą technologią blockchain oraz tym, jak może ona zmienić świat, dość mocno było widać również obawy o przyszłość. Wszystko z powodu regulacji i działań rządów w różnych częściach świata, które często skłaniają się ku zakazowi wykorzystywania kryptowalut.

Podsumowując, film na pewno warto zobaczyć z uwagi na sporą dawkę wiedzy o kryptowalutach, którą dostajemy w przyjemnej. Poświęcając zaledwie 40 minut poznajemy świat kryptowalut, co jest wystarczające dla osób, które nie chcą uchodzić za ignorantów, a przy tym otwiera drogę do dalszego zgłębiania tematu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here