Naga MarketsW dniu wczorajszym informowaliśmy, że KryptoJam SA, spółka Rafała Zaorskiego podpisała list intencyjny z Merlin Group SA. Dzięki temu spółka e-commerce znana z marek merlin.pl czy cdp.pl stanie się pierwszą, stokenizowaną spółką giełdową notowaną na polskim New Connect. Okazuje się jednak, że to dopiero początek…


W dniu dzisiejszym doczekaliśmy się komentarza ze strony Rafała Zaorskiego, którego osoby nikomu zapewne przedstawiać nie trzeba. To doświadczony businessman, inwestor i spekulant, który z rynkami finansowymi związany jest już od niemal 20 lat. To również jeden z pomysłodawców i twórców liczącej niemal 25 tys. członków społeczności Trading Jam Session. Ogromną popularność i rozgłos zapewnił sobie jednak ujawniając szczegóły swoich wielomilionowych inwestycji i dzieląc się zyskami z najbardziej potrzebującymi.

Pomimo sceptycznego podejścia do rynku kryptowalut, które jego zdaniem są kolejną bańką spekulacyjną, inwestor już kilka miesięcy temu postanowił założyć spółkę Krypto Jam, która zatrudnia profesjonalnych traderów zajmujących się spekulacją na notowaniach cyfrowych aktywów. W połowie maja spółka podpisała także umowę o wartości 20 milionów PLN z giełdą BitBay w zakresie tokenizacji akcji spółek, plasowaniu ICO oraz kupna/sprzedaży kryptowalut dla klientów instytucjonalnych.

Zobacz także: Krypto Jam warte ponad 68 mln

Stoimy u progu rewolucji

Myślę, że w ciągu najbliższych 3 lat Krypto Jam wyda na różnego rodzaju akwizycje związane z rynkiem blockchain nawet 1mld zł. Merlin jest jedną z pierwszych spółek na GPW, w które inwestujemy i jednocześnie dostarczamy odpowiedniego know-how.

Nie ukrywam, że plan jest taki by na każdej takiej transakcji zarobić w długim terminie generując wartość dodaną dla klientów i inwestorów. Stoimy na progu rewolucji podobnej w skali do rewolucji internetowej. O ile internet był egalitarną rewolucją w dostępie do informacji to blockchain jest rewolucją cyfrowego zaufania do informacji. Kolejnym etapem cyfrowej incepcji.

Odnosząc się do różnego rodzaju komentarzy w sieci i mojego traderskiego doświadczenia.
Nie zapominajcie, że jestem także przedsiębiorcą zajmującym się między innymi restrukturyzacjami. Także programistą może już nieaktywnym jak kiedyś ale bardzo dobrze rozumiem w jakim kierunku idą zmiany. Blockchain będzie generował dla gospodarek wartość dodaną w przyszłości tak jak teraz internet staję się po rolnictwie, przemyśle, usługach 4 rodzajem gospodarki za 20 lat będziemy mówić o gospodarce cyfrowego zaufania.

Miło że media nazywają mnie młodym pomimo prawie 40 lat na karku i 20 lat doświadczenia w biznesie. Jak na biznes czuję się nadal młody…. i wiem, że Polska z jednymi z najlepszych programistów na świecie może stać się liderem tych zmian. Może internet przespaliśmy bo wychodziliśmy z 50 lat podległego socjalizmu lub komuny zależy jak do tego podejść. Lecz teraz mając dostęp do rynku UE i będąc jedną z bardziej otwartych gospodarek na świecie i Państwem rozwiniętym mamy odpowiednią bazę by powalczyć o miejsce przy Torcie blokchainowym..

To co jest do zrobienia na najbliższe lata to wdrożenie działających i konwertujących na biznes modeli opartych na blockchain. Blockchain to nie tylko kryptowaluty jak wielu sądzi, tak jak internet to nie tylko domeny.. a przecież od boomu spekulacyjnego na domeny zaczął się w 1995 internet. TAK go zapamiętałem – napisał na swoim Facebookowym profilu Rafał Zaorski.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Idea jak najbardziej godna jednak nie byłbym tak optymistyczny ze względu na tzw “otoczenie”. Co z tego, że mamy tak zdolnych programistów, kiedy rząd póki co robi wszystko aby utrudnić rozwój technologii blockchain oraz kryptowalut, ściągając je do poziomu finansowania terroryzmu i ukrywania dochodów… Otóż obawiam się, że prześpimy tę rewolucję, podobnie jak internet ponieważ właśnie NIE wyszliśmy z socjalizmu, tylko brniemy weń coraz głębiej. Tym bardziej nie nazwał bym naszej gospodarki otwartą. Obym się mylił…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here