Naga MarketsBitcoiin spadaBitcoin nie może zaliczyć ostatnich niemal czterech tygodni do udanych. W tym czasie jego cena osunęła się bowiem o ponad 2,5 tys. USD, co stanowi dokładnie 24,43%. Deprecjacja najstarszej z walut wirtualnych z pewnością nie jest powodem do radości dla wielu osób. O ile spekulanci mogą wykorzystać ją do pomnożenia swojego majątku, o tyle w przypadku działalności górników uderza to bezpośrednio w rentowność ich przedsiębiorstw.


Spadek ceny BTC zmusza górników do kapitulacji

Z najnowszych informacji wynika, że górnicy dokonali w ostatnim czasie jednej z największej wyprzedaży swoich środków od początku tego roku. W praktyce może to więc oznaczać, że mniejsze przedsiębiorstwa znalazły się na granicy rentowności (lub nawet pod nią) i zmuszone zostały do kapitulacji.

Starszy analityk w decentralpark.io wskazał na twitterze, że w ostatnim czasie zaobserwowano sprzedaż BTC o równowartości 20 mln USD. O ile w porównaniu z dziennym wolumenem transakcji (ponad 17 mld USD), to zaledwie niewielki ułamek, to biorąc pod uwagę środki wyprzedawane przez górników, była to druga największa taka sprzedaż w tym roku.

O ile więksi górnicy z zasobniejszymi portfelami mogą sobie pozwolić na finansowanie swojej działalności i przetrwanie gorszych okresów, o tyle mali mogą zostać zmuszeni do zamknięcia, bądź przynajmniej zawieszenia swojej działalności, jeśli cena BTC spadnie zbyt nisko.

Większość wydobywanych Bitcoinów trafia do największych pooli wydobywczych, a mali górnicy pobierają jedynie ułamek nagrody. Możliwe więc, że wraz ze spadkami cen BTC zaczynają się oni poddawać, zwiększając presję sprzedażową na rynku.

Jeśli sytuacja na rynku się nie poprawi i cena BTC nagle nie wzrośnie, ostatecznym gwoździem do trumny wielu minerów może okazać się spodziewany około 15 maja 2020 r. halving BTC, w skutek którego dojdzie do zmniejszenia o połowę nagrody za wydobyty blok.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWojna handlowa Chin z USA coraz bardziej przypomina Brexit?
Następny artykułFed pomaga przy zakupie domów i mieszkań. Podaż nie nadąża jednak za popytem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here