Naga MarketscoincheckJapońska Agencja Usług Finansowych (FSA) zdecydowała się zatwierdzić licencję dla giełdy kryptowalut Coincheck.

Oświadczenie to zamyka burzliwy rozdział w historii Coincheck, która rozpoczął się w styczniu br. Wtedy z giełdy skradziono 58 miliardów jenów (około 511 milionów USD) w kryptowalucie NEM należących do portfeli klientów giełdy.

W momencie włamania, Coincheck była największą japońską giełdą kryptowalut. Kradzież zmusiła giełdę do wstrzymania handlu, pozostawiając klientom bez opcji sprzedaży z uwagi na długie zawirowania, które uderzyły w rynek kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Lepsze zabezpieczenia po przejęciu przez Monex

FSA oceniła, że ​​giełda znacznie ulepszych ochronę klientów oraz inne systemy, kiedy została zakupiona Monex Group w kwietniu 2018 roku.

Rok wcześniej, w kwietniu 2017 r., Japonia dokonała zmian w prawie dotyczącym usług płatniczych, by chronić klientów i zapobiegać praniu pieniędzy. Reforma objęła też system licencjonowania giełd kryptowalut. Coincheck już w tym czasie działał i pozwolono mu na tymczasowe kontynuowanie prowadzenia działalności tymczasowo w oczekiwaniu na decyzję w sprawie jej licencji.

Po zhackowaniu Coincheck,  FSA dwukrotnie nakazała giełdzie poprawę prowadzenia działalności biznesowej. Agencja stwierdziła wtedy, że giełda Coincheck nie ​​jest przygotowana do ochrony klientów oraz przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Obecnie Coincheck, spółka zależna grupy Monex, podjęła działania mające na celu zmianę sposobu doboru obsługiwanych kryptowalut. Po uwzględnieniu krachu na rynku kryptowalut, Coincheck zrekompensował swoim klientom utratę kryptowalut na kwotę 46 miliardów jenów.

200 firm w kolejce po licencję

Oczekuje się, że decyzja FSA o udzieleniu licencji Coincheck uruchomi także zatwierdzenie licencji dla innych podmiotów. Szacuje się, że prawie 200 firm czeka obecnie na japońską licencję.

Zobacz też: Coincheck przywraca notowania NEM. W styczniu z giełdy zniknęło 534 mln USD

Podejmując decyzję o udzieleniu licencji, FSA będzie analizować m.in. plany biznesowe, środki zabezpieczające przez atakami hakerskimi oraz skuteczność osłon mających chronić przed innymi uchybieniami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here