Naga MarketsDepartament Usług Finansowych stanu Nowy Jork w poniedziałek zatwierdził powiązane z dolarem cyfrowe waluty Gemini Trust Company i Paxos Trust Company. W efekcie produkt braci Winklevoss stał się pierwszym „stablecoinem” uzyskującym zielone światło od regulatorów finansowych.


Gemini dolar dostępny na giełdzie popularnych miliarderów

Waluta Gemini dolar dostępna na giełdzie Gemini, którą Cameron i Tyler Winklevossowie uruchomili ponad cztery lata temu jest stablecoinem pozwalającym inwestorom na przesył dolarów amerykańskich w ramach blockchainu Ethereum. Kurs tokenu ma być ścisle powiązany z dolarem amerykańskim na zasadzie „jeden do jednego”. Paxos Standard (stablecoin firmy Paxos) również będzie w pełni zabezpieczony dolare amerykańskim na tych samych warunkach.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Stablecoin” na polski przełożyć można jako „stabilną kryptowalutę” – ich głównym celem jest utrzymywanie w miarę stałego i jak najmniej zmiennego kursu wobec walut tradycyjnych (zazwyczaj dolara amerykańskiego). Najpopularniejszym „stablecoinem” jest niewątpliwie Tether, jednak to Gemini oraz Paxos Standard stały się pierwszymi posiadającymi oficjalną autoryzację organu nadzoru finansowego.

Głównym celem wprowadzania do obiegu takich tokenów jest ułatwienie przepływu środków na giełdach kryptowalutowych. Wiele firm nie akceptuje bowiem walut fiat (tradycyjnego pieniądza), obracając jedynie tokenami kryptograficznymi. Stablecoiny są połączeniem pomiędzy świat waluty cyfrowej, a waluty „standardowej”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bracia Winklevoss zdobywają kolejny krypto-patent

Patent został przyznany firmie o nazwie Winklevoss IP LLP, a obydwaj bracia są uwzględnieni jako wynalazcy wraz z Evanem Louisem Greebelem, Kathleen Hill Moriarty i Gregorem Eliasem Xethalisem. Chodzi o „dostarczanie produktu ETP opartego o cyfrowe aktywa” jak również emisję tych produktów, choć nie jest do końca jasne kiedy takie produkty mogłyby ujrzeć światło dzienne.

ETP, podobnie jak fundusz ETF jest swojego rodzaju zabezpieczeniem dla instrumentów pochodnych (ceny), w tym przypadku kryptowalut. To już kolejny patent braci Winklevoss związany z produktami ETP dla rynku krypto. Zawiera on zarówno popularne kryptowaluty jak Bitcoin czy Monero po te mniejsze jak np. BBQcoin. Według dostępnych danych to już siódmy (!) patent związany z kryptowalutami, a pierwszy przyznano nie tak dawno bo w grudniu ubiegłego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here