Naga MarketsJedna z najbardziej znanych osobistości w świecie finansów, były partner Goldman Sachs oraz były menadżer w funduszu hedgingowym, ostatnio zaś orędownik rynku kryptowalut i blockchaina –  Michael Novogratz, oficjalnie dopiął celu, do którego dążył przez ostatnich kilka miesięcy. Wczoraj, 1 sierpnia, utworzony przez niego bank Galaxy Digital LP (DG) wszedł na kanadyjską giełdę TSX Venture Exchange. Jest to najważniejszy ostatnimi czasy projekt Novogratza z dziedziny cyfrowych tokenów.

Zobacz również: Krypto bank Michaela Novogratza $134 mln na minusie

Te artykuły również Cię zainteresują
Informację o debiucie Galaxy Digital LP na kanadyjskiej giełdzie papierów wartościowych podała agencja Bloomberg. Podczas prywatnego plasowania akcji DG w styczniu tego roku, zostały one wycenione na 5 CAD za jeden walor. Przy otwarciu w ramach pierwszego dnia notowań, cena za akcję wynosiła 2,75 CAD i spadła o 20% w ciągu pierwszych 30 minut.

Giełda TSX Venture Exchange działa jako rynek dla nowopowstałych przedsięwzięć opartych o venture capital (kapitał podwyższonego ryzyka), które są zbyt małe by móc być notowanymi na Giełdzie Papierów Wartościowych w Toronto (Toronto Stock Exchange).

Novogratz nie ukrywał swojego satysfakcji z realizacji ambitnego celu, jednocześnie wyraził niezadowolenie z powodu długotrwałej procedury regulacyjnej, która, jak podaje, była główną przyczyną opóźnienia:

„Gdybym wówczas wiedział to, co wiem teraz, że rynki tak siądą i że zajmie mi to tak dużo czasu, być może zostałbym przy idei spółki prywatnej przez mniej więcej rok i dopiero potem wszedłbym na giełdę.”

Według opinii krążąceych wśród przedstawicieli branży kryptowalut, DG stawia sobie ambitny cel zostania „Godlman Sachsem dla sfery krypto”. Przypomnijmy, iż w zamyśle założycieli ma to być bank handlowym na poziomie instytucjonalnym, skupiający się na przedsięwzięciach związanych z kryptowalutami oraz technologią blockchain. Swoją działalnością ma objąć trading, inwestycje kapitałowe, zarządzanie aktywami oraz usługi doradztwa. Sam Novogratz wniósł około 400 mln USD w BTC, ETH XRP oraz udziały w startupach takich jak Xapo, Bitstamp oraz Ripple Labs.

Zobacz również: Parlament Europejski: banki centralne z własnymi kryptowalutami

W tym roku, jeszcze przed debiutem na giełdzie, GD zainwestował 86,3 mln USD w ramach 11 projektów oraz przejęć, w tym BlockFi – platformy udzielającej pożyczek  oraz AlphaPoint – przedsięwzięcia mającego na celu pomaganie instytucjom w uruchamianiu giełd kryptowalut oraz w procesie tokenizacji aktywów.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here