Naga MarketsKrynicki Recykling [KRC], Asbis [ASB] – Gorące spółki dniaJeden z liderów rynku odpadów, Grupa Krynicki Recykling pokazała wczoraj raport z rekordowymi w swojej historii wynikami za 2020 rok. W ubiegłym roku spółka wypracowała blisko 98 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o ok. 1,3% więcej niż w roku poprzednim. Jednocześnie znaczne oszczędności uzyskane na kosztach surowca, energii i logistyki sprawiły, że skokowo poprawiła zyski na wszystkich poziomach rachunku. W efekcie zysk operacyjny zwiększył się o 30,7% do 16 mln zł, zysk netto o 37,4% do 11,9 mln zł, a EBITDA zaś o 27% do 29,5 mln zł.

    • Krynicki Recykling – wzrasta popyt na szklane opakowania
    • Asbis z 74% wzrostem przychodów w marcu

W komentarzu do wyników, spółka przyznała, że z powodu pandemii ubiegły rok był bardzo trudny, co odzwierciedla choćby pierwszy w historii spadek półrocznych przychodów. Generalnie jednak mocne wyniki pozwalają na wypłatę 1,35 zł dywidendy na akcje. Perspektywy dla spółki nadal są bardzo korzystne. Nie chodzi tu tylko o rosnący popyt na opakowania szklane, ale także politykę klimatyczną UE czy rosnącą świadomość ekologiczną społeczeństwa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowe maksima

Szkło zyskuje kosztem plastikowych opakowań i trend ten powinien się utrzymać. Także zmiany legislacyjne sprzyjają rozwojowi branży odpadów i recyklingu. To sprawia, że spółka jest obok takich firm jak choćby Mo-Bruk czy Geotrans, jednym z beneficjentów branży odpadów.

krynicki recycling


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Wyniki nadal rekordowe

W ostatnich dniach spadają notowania spółki Asbis, która dotąd przyzwyczaiła inwestorów do ciągłych wzrostów, podobnie jak do rekordowych wyników. Kurs spadł z niemal 20 zł to około 17 zł w kilka dni, trzeba jednak przyznać, że obroty maleją w tym czasie. Lokalne wsparcie mamy w rejonie 16,40 zł. Wczoraj spółka pochwaliła się dołączeniem do dość wąskiego grona globalnych partnerów Microsoft AZURE. Spółka właśnie zakończyła proces certyfikacji swoich serwerów, które będą przeznaczone do współpracy z platformą Microsoftu. Jest to słuszny krok, biorąc pod uwagę rosnącą popularność tzw. technologii chmurowych. W najnowszym katalogu platformy chmurowej Microsoft Azure znajduje się obecnie 5 serwerów firmy Asbis. Inwestorzy czekający na zakończenie korekty powinni z nadziejami czekać na najbliższe sesje.

asbis

Dziś rano spółka pokazała wyniki sprzedażowe za poprzedni miesiąc. Ostatnia godzina wczorajszej sesji pokazała grę pod te wyniki. Dziś rano poznaliśmy wyniki marca, które pokazały wzrost przychodów r/r o 74%. Według zapowiedzi prezesa, niebawem też powinniśmy więcej dowiedzieć się o innowacyjnym jonizatorze do zwalczania koronawirusa. Kilka dni temu jedna z najstarszych w USA firm analitycznych, wyceniła akcje spółki na 39 zł.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje | notowanie funta | akcje jsw | pkn akcje | notowanie bitcoin | kurs akcji pkn orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here