Naga MarketsKrynica Vitamin mocno inwestuje w rozwój - zapiski giełdowego spekulantaJeden z liderów pandemicznej hossy, spółka Krynica Vitamin planuje wydać na inwestycje nawet 40 mln zł w 2021 roku, w porównaniu do ok. 16 mln zł rok wcześniej. Wśród najważniejszych projektów jest m.in. przebudowa linii produkcyjnych w zakładzie w Dziadkowskiem-Folwarku na Podlasiu oraz rozbudowa części chemiczno-kosmetycznej w Niechcicach. Celem inwestycji jest oddzielenie produkcji napojów niskoalkoholowych od bezalkoholowych. W związku z realizacją zawartego w IV kw. 2020 r. kontraktu na produkcję napojów typu hard seltzer na rynek amerykański, spółka wykorzystuje obecnie tylko do 60% mocy. “Prace dobiegają już końca. Pierwszy kwartał traktujemy jako inwestycję, która zaprocentuje w kolejnych kwartałach i latach. Zapotrzebowanie na napoje jest spore. Pełne moce produkcyjne uzyskamy w połowie II kwartału, a w całym roku powinniśmy wyprodukować 500 mln sztuk napojów, wobec 450 mln w 2020 roku. Realizacja tej inwestycji jest kluczowa z punktu widzenia rozwoju Krynicy Vitamin” – powiedział prezes Piotr Czachorowski.

  • Krynica Vitamin z rekordowymi wynikami i licznymi inwestycjami
  • Kurs wybija z konsolidacji

Kolejną inwestycją jest nowoczesna syropiarnia. Projekt, obejmujący nowy budynek wraz z instalacją do mieszania składników, pochłonął już 12 mln zł. “Jej uruchamianie potrwa do połowy roku. To technologiczny skok do przodu, umożliwi pełną automatyzację mieszania składników i przygotowania napojów do rozlania, a całość będzie obsługiwana z pulpitu przez jednego specjalistę. Inwestycja zwiększy nasze możliwości produkcyjne i obniży koszty produkcji” – podkreślił prezes.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wybicie z konsolidacji

Wśród licznych inwestycji spółki znajdują się także proekologiczne jak oczyszczalnia ścieków czy wejście w nowe segmenty jak dezynfekcja, suplementy diety czy kosmetyki. W zeszłym roku spółka wypracowała 56,6 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 655%. Na wykresie mamy wybicie z konsolidacji, co może oznaczać kolejny ruch w kierunku oporu 25-26 zł.

krynica vitamin


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: de30 | funt online | cena akcji pgnig | kurs dolara on line | kurs eur/usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here