Naga Markets

Krwawa sesja na Wall Street. Kurs akcji Nvidia runął o 9,5%!Kurs akcji Meta Platforms Inc. (dawniej Facebook) runął we wtorek o 9,37% w trakcie głównej sesji notowań na NASDAQ. Spora korekta notowań spółki była jednym z jaśniejszych punktów krwawego dnia na Wall Street.

Czerwona wtorkowa sesja w USA

Spółki technologiczne taniały najmocniej na Wall Street, a indeks NASDAQ Composite osunął się aż o 5,16% zaliczając najgorszą sesję od korekty z początku pandemii w marcu 2020 roku. Mocno oberwał także dobrze znany inwestorom indeks S&P 500 zrzeszający największe amerykańskie spółki, który spadł o 4,32%.Krwawa sesja na Wall Street. Kurs akcji Nvidia runął o 9,5%!
Notowania indeksów S&P500 (kolor granatowy), Dow Jones Industrial Average (kolor błękitny) oraz Nasdaq Composite (kolor pomarańczowy). Źródło: tradingview.com

Dow Jones Industrial Average (DJIA) opadł o 3,94%, a o skali spadków świadczy fakt, że potaniały wszystkie spółki będące jego komponentami.

Przyczyna takiej przeceny? Łatwo znaleźć uzasadnienie w postaci odczytu inflacyjnego CPI za sierpień na poziomie 8,3% rdr, wobec prognozy 8,1% oraz 8,5% przed miesiącem. Czy to jednak wystarczający powód? Wydaje się, że to raczej “trigger”, a nie główny czynnik. Stopa inflacji CPI jest bowiem niższa przed miesiącem i jest także przesłanką do tego, że szczyt inflacji w USA już mógł mieć miejsce.

fpmarkets

Spoglądając ponownie na spółki technologiczne, mocno dostało się także notowaniom Nvidia Corp., które załamały się o 9,47%. Okazało się, że był to drugi największy spadek spośród komponentów S&P 500 tego dnia. Mocniej potaniały tylko walory Eastman Chemical Co.

Krwawa sesja na Wall Street. Kurs akcji Nvidia runął o 9,5%!
Kurs akcji Meta Platforms Inc. Źródło: tradingview.com

Tuż za Nvidia na niechlubnym podium znalazł się Meta Platforms (Facebook) ze zniżką o 9,37%. Od początku tego roku kurs akcji spółki Marka Zuckerberga poszybował w dół o blisko 55% kasując tym samym niemal cały zakres zwyżki z 2019, 2020 i 2021 roku.

Z kolei notowania Netflix Inc. osunęły się we wtorek o 7,8%, natomiast od początku stycznia o 63,8%.

Co ciekawe, negatywnemu sentymentowi na amerykańskiej giełdzie oparł się Twitter Inc.: walory spółki zyskały 0,8%. Akcjonariusze firmy zatwierdzili kontrowersyjna ofertę przejęcia złożoną przez CEO Tesli, Elona Muska.

XTB

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forum | ccc akcje kupno | notowanie dax | eurocash kurs | dolar nowozelandzki pln | pkp cargo kurs akcji |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here