Naga Marketsfca-ccdDzisiejsza decyzja brytyjskiego regulatora rynków finansowych FCA (Financial Conduct Authority) odcisnęła wielkie piętno na cenach akcji największych brytyjskich spółek, których te przepisy dotyczą.


FCA wprowadziła kilka regulacji, m.in zakazało dodawania przez brokerów Forex bonusów dla klientów otwierających konta. Zdaniem FCA większość klientów otwierających konta handlowe nie jest w pełni świadoma z jakiego typu produktem ma do czynienia. Skutkiem takie działania jest fakt, że 82% klientów traci na tym pieniądze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorom bardzo nie spodobały się nowe regulacje i co można stwierdzić obserwując ceny akcji największych brytyjskich spółek, których podstawą biznesu jest handel instrumentami CFD.

Cena akcji brokera IG Group Holdings Plc (IGG.UK) spada obecnie o -30%. Jest to tym samym osiągnięcie historycznego minimum dla ceny akcji tej spółki.

2016-12-06_analiza_igg

Niewiele lepiej radzą sobie akcje brokera Plus500 Ltd (PLUS.UK) -26% – chociaż tu pojawił się popyt i obecny poziom spadków nie jest równocześnie dziennym minimum. Dzisiejszy spadek do poziomu 311 oznacza test wsparcia, jakie utworzone zostało na wykresie w 2015 roku.

2016-12-06_analiza_plus

Identyczna sytuacja jest na akcjach brokera CMC Markets Plc (CMCX.UK), które tracą obecnie -30%. Podobnie jak w przypadku IG Group dla akcji tej spółki jest to również osiągnięcie historycznego minimum.

2016-12-06_analiza_cmcx

Komentatorzy zwracają uwagę, że zostały wprowadzone dość mocne przepisy dotyczące CFD tymczasem regulator nie wspomniał nawet o rynku OTC czyli opcjach binarnych. Podczas, gdy w wielu krajach regulatorzy zaczynają walczyć z rynkiem opcji binarnych, FCA nawet nie zauważyło tego problemu na własnym podwórku.

Jaka jest wartość wskaźników AT – DZIŚ WEBINARConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here