Naga MarketsKruszwica silnie rosła w ramach sWIG80. Ruch w górę o 18%Na krajowym rynku, w WIG20 nadal w centrum uwagi spółka CD Projekt. Wczorajszy drugi z rzędu długi dolny „knot” na wykresie dziennym świecowym sygnalizuje wyczerpywanie się siły podaży, a po dobrych informacjach o pierwszej sprzedaży Cyberpunka (w nocy o godz. 1:00 gra została udostępniona na konsole i PC), inicjatywę na dzisiejszej sesji na walorach spółki zdecydowanie winien przejąć popyt.

mWIG40 i sWIG80 na plusie. Średnie i małe spółki zyskiwały w środę

W drugiej linii spółek, czyli mWIG40, najciekawszym wydarzeniem było wystawienie na sprzedaż w ramach przyśpieszonej budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych pakietu 3,45% Mercatora Medical należących głównie do prezesa i większościowego akcjonariusza spółki. Po sesji przyszła informacja o upłynnieniu tej paczki walorów po kursie równym 400 zł. Akceptacja przez insidera ceny akcji ponad 20% poniżej przedwczorajszego zamknięcia notowań i nadal blisko 10% poniżej wczorajszego może „dać do myślenia” inwestorom, zwłaszcza w pierwszej fazie sesji.

Te artykuły również Cię zainteresują
W sWIG80 najmocniej, bo o ponad 17 proc., w pobliże 66,30 zł, czyli kursu w wezwaniu przez większościowego akcjonariusz Koninklijke Bunge, do sprzedaży akcji stanowiących 35,78 proc. ogólnej liczby głosów, brakującego do osiągnięcia 100% w kapitale, wzrosły akcje Kruszwicy.

Z przecieków prasowych odnośnie polskiego stanowiska na rozpoczynający się w dziś dwudniowy szczyt Brukseli, w którego agendzie będzie m.in. kwestia budżetu UE, wynika, że Polska nie będzie za wszelką cenę go wetować w związku z prowadzaniem pozatraktatowych zapisów warunkowości do jego rozdysponowywania, ale po doprecyzowaniu rozumienia kwestii stosowania praworządności, nie ingerującej w sprawy wewnętrzne krajów członkowskich. Krajowy rynek finansowy przynajmniej w części już zdyskontował ten kompromis: w dniu wczorajszym węgierski BUX oraz polski WIG20 należały do najmocniejszych indeksów w Europie, umacniały się też waluty obu krajów.

W USA za nami najmocniej korekcyjna sesja na Nasdaq od miesiąca. Skorygowały się w końcu akcji Tesli (o 7%, choć to raptem oznacza powrót notowań do poziomów sprzed 3 dni), w USA wczoraj „rozkręciło” się także postępowanie antymonopolowe przeciwko  Facebookowi.

Autor: Zbigniew Obara

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here