Naga Markets

krukKruk zaprosił do składania ofert sprzedaży nie więcej niż 271 tys. akcji własnych, stanowiących 1,43% kapitału, po 350 zł za sztukę, podała spółka. Zapisy na sprzedaż akcji w zaproszeniu przyjmowane będą od 19 października do 13 listopada 2020 r.

Kruk zaprosił do składania ofert sprzedaży nie więcej niż 271 tys. akcji własnych

Cena akcji została ustalona na poziomie 350 zł, co wiąże się z dużą premią względem ceny rynkowej (około 170% premii względem kursu zamknięcia z dnia 12 października 2020 roku), podkreślono w komunikacie.“W tym roku zarząd zaproponował akcjonariuszom skup akcji własnych jako alternatywę dla standardowej dywidendy, a akcjonariusze na WZA zdecydowali o jej wyborze. Pomimo trudnego otoczenia nasza sytuacja płynnościowa dała nam możliwość podzielenia się częścią zysku za 2019. Już po raz szósty z rzędu będziemy wypłacać dochód dla naszych akcjonariuszy, a jednocześnie zachowujemy finansową i operacyjną gotowość do aktywnego uczestniczenia na rynku nabywania wierzytelności” – skomentował prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Przewidywany dzień podjęcia przez spółkę decyzji o przyjęciu ofert sprzedaży: 16 listopada, a dzień rozliczenia i nabycia akcji – 18 listopada 2020 r., podano także.

“Prowadzącym cały proces jest Biuro Maklerskie Santandera, a przy konstruowaniu zasad skupu zależało nam, aby akcjonariusze, szczególnie inwestorzy indywidualni, mogli skorzystać z własnych domów maklerskich. Jeśli domy maklerskie oferują usługę zapisów na odległość to oczywiście będziemy je honorować i rekomendować. Dodatkowo dajemy akcjonariuszom 4 tygodnie, aby w dogodnym dla siebie momencie mogli złożyć spółce ofertę sprzedaży swoich akcji. Chcielibyśmy, aby każdy inwestor posiadający akcje Kruka miał możliwość wzięcia udziału w skupie. Liczymy, że frekwencja będzie bardzo wysoka i w związku z tym spodziewamy się dużej redukcji zapisów” – dodał prezes.

W przypadku, gdy łączna liczba zgłoszonych w skupie akcji będzie wyższa niż liczba akcji wskazana w ofercie, tj. 271 tys., Kruk nabędzie je na zasadzie redukcji zgodnie z regułami opisanymi w uchwale zwyczajnego walnego zgromadzenia z 31 sierpnia 2020 w sprawie podziału zysku, podkreśliła spółka.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here