Naga MarketsKruk zainwestował w portfele wierzytelności 484 mln zł w II kw. br.Kruk zainwestował 484 mln zł w portfele wierzytelności o łącznym nominale 2 764 mld zł w II kwartale br.  wobec 23 mln zł inwestycji na kwotę 187 mln zł rok wcześniej, podała spółka.

“Największe inwestycje zostały dokonane na rynku polskim, a ponadto Grupa Kruk zainwestowała w portfele detaliczne we Włoszech, Hiszpanii, Rumunii, Czechach i na Słowacji. W porównaniu do II kwartału 2020, gdy inwestycje wyniosły 23 mln zł, tegoroczne nakłady były ponad dwudziestokrotnie większe” – czytamy w komunikacie.W całym I półroczu inwestycje Grupy Kruk wyniosły blisko 644 mln zł wobec 80 mln zł rok wcześniej.

“Zainwestowaliśmy przede wszystkim w portfele bankowe oraz od instytucji finansowych pozabankowych na wszystkich rynkach naszej operacyjnej aktywności. Poziom dotychczasowych nakładów jest na wysokim poziomie i jestem przekonany, że druga połowa roku będzie równie aktywna” – powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Spłaty z portfeli nabytych przez Grupę Kruk wyniosły 554 mln zł w II kwartale, zaś w całym półroczu sięgnęły 1,07 mld zł, co oznacza wzrost odpowiednio o 33% i 19% w skali roku.

“Po świetnym I kwartale przyszedł czas na jeszcze lepszy II kwartał. Przypomnę, że zaczęliśmy rok od  przebicia pierwszy raz w historii poziomu 0,5 mld zł spłat, a od kwietnia do czerwca osiągnęliśmy wynik lepszy o 8% od tego z poprzedniego kwartału. Ten dobry trend w spłatach jest kontynuowany i to praktycznie na wszystkich rynkach naszej aktywności” – powiedział Krupa.

Raport za I półrocze 2021 zostanie opublikowany 8 września 2021 roku.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti notowania | cena akcji pgnig | wp akcje | 11 bit studios notowania | kurs pge | ethereum kurs | akcje cdr |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here