Naga MarketsKruk zainwestował w portfele wierzytelności 289 mln zł w III kw. br.Warszawa, 08.10.2021 (ISBnews) – Kruk zainwestował 289 mln zł w portfele wierzytelności o łącznym nominale 1 505 mld zł w III kwartale br. wobec 33 mln zł inwestycji na kwotę 133 mln zł rok wcześniej, podała spółka.

„Miniony kwartał jest kolejnym z rzędu okresem ze świetnymi spłatami i na dzisiaj, pomimo kolejnej fali pandemii, nie widzimy sygnałów, aby ten trend w spłatach się zmieniał. Na każdym z rynków, również w krajach śródziemnomorskich z sezonowym sierpniem, osiągnęliśmy lepsze wyniki niż w III kwartale 2020 roku. Jestem z tego efektu bardzo zadowolony” – powiedział CEO Kruka Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.W okresie I-III kw. inwestycje Grupy Kruk wyniosły 933 mln zł.

„Dzięki inwestycjom z III kwartału powiększyliśmy nasze portfele wierzytelności głównie bankowych, ale również wierzytelności pozabankowych, na wszystkich rynkach naszej operacyjnej aktywności. Inwestycje po 3 kwartałach tego roku w wysokości 933 mln zł już są ponad dwukrotnie większe od inwestycji z całego zeszłego roku, a przed nami jeszcze najbardziej intensywny ostatni kwartał. Wysokość już zrealizowanych nakładów potwierdza naszą skuteczność w przetargach na podstawie zarówno naszych możliwości wycenowych, dostępu do finansowania, jak i operacyjnej efektywności. Patrząc na wyniki grupy za I półrocze i poziom spłat oraz nakładów po 3 kwartałach, jestem przekonany, że cały ten rok będzie historycznie rekordowy i Kruk właśnie wznosi się na wyższy poziom skali biznesu. Nie spoczywamy na laurach, skupiamy się na przyszłym rozwoju ” – dodał Krupa.

Raport za III kwartał 2021 zostanie opublikowany 3 listopada 2021 roku.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw kęty | naga markets | giełda oncoarendi | ropa wti kurs | stalprodukt kurs | notowanie kryptowalut | datawalk akcje |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here