Naga MarketsKruk z zaleceniem "redukuj" i wyceną 168 zł za akcję Analitycy DM BDM, w raporcie z 20 kwietnia, podnieśli cenę docelową Kruka do 168 zł z 129 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację “redukuj”. Poniżej kluczowe cytaty z rekomendacji.

“W efekcie lepszych od oczekiwań odzysków w 4Q20-1Q21 oraz zakupów portfeli podwyższamy naszą prognozę spłat w 2021/22 r. o 23/21 proc. oraz inwestycji w portfele o 23/5 proc. Uważamy, jednak, że relatywnie szybki powrót na ścieżkę wzrostu wyników jest już odzwierciedlony w wycenie” – podano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Zwracamy uwagę, że biorąc pod uwagę niskie inwestycje w 2020 r. utrzymanie tak dobrej dynamiki spłat będzie trudne. Dodatkowo widzimy ryzyko dla odzysków po stronie umorzeń z „Tarczy 1.0”, która podtrzymywała zatrudnienie przez ostatni rok” – dodano.

Nadal płytka korekta

Na wykresie mamy test linii trendu. Jednak jej ewentualne przełamanie nie byłoby znaczące w skutkach. Niewiele niżej mamy dwa poziomy wsparcia, przy których można szukać odbicia. Nadal skala korekty nie jest niepokojąca na tle wcześniejszych wzrostów.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here