Naga MarketsKruk z odbiciem od czytelnego wsparcia. Blisko linia trendu Kurs akcji spółki Kruk, lidera branży zarządzania wierzytelnościami na rynku polskim, rósł podczas wczorajszej sesji o około 5,48%. Akcje drożały o 6,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 130 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,44% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, względem poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 127,10 zł. W sumie od połowy marca spółka zyskuje już ponad 165%.

Reakcja na wsparciu

Notowania spółki odbiły wyraźniej podczas wczorajszej sesji. Na razie nie zmienia to jeszcze układu korekcyjnego, który ma miejsce od początku września, ale powoli cena zbliża się do technicznych miejsc, które powinny faworyzować stronę popytową. Mowa oczywiście o czytelnym wsparciu w rejonie 120 zł, a także o linii trendu wzrostowego. Spadek o ponad 25% to całkiem sporo i jeżeli tylko nastroje na szerokim rynku nie będą przeszkadzać, wydaje się, że może niebawem dojść do odbicia.

Te artykuły również Cię zainteresują

kruk 20.10.2020
Notowania Kruk 20.10.2020

Spadek nakładów

Wartości nakładów na wierzytelności nabyte przez Grupę Kruk wyniosła 33 mln zł w III kw. 2020 roku i była niższa o 60% w skali roku. Kwota spłat z tytułu obsługi portfeli nabytych przez grupę wyniosła w tym czasie 452 mln zł i wzrosła o 4% r/r, podała spółka. Wartość nominalna wierzytelności nabytych przez Grupę Kruk w III kw. wyniosła 133 mln zł i była niższa o 82% r/r.

W pierwszych trzech kwartałach 2020 r. Kruk zainwestował 113 mln zł w pakiety własne o łącznym nominale 825 mln zł (spadek odpowiednio o 71% i 79%). Spłaty z portfeli posiadanych przez grupę wyniosły za pierwsze trzy kwartały 2020 roku 1 346 mln zł, czyli o 3% więcej niż w tym samym okresie 2019 roku. Pod koniec III kwartału zarówno banki, jak i instytucje finansowe zaczęły powracać do organizowania procesów sprzedaży wierzytelności.

Wiele przetargów jest już otwartych lub będzie zainicjowana w najbliższych tygodniach. Nie oznacza to jednak, że ryzyko związane z COVID-19 minęło. Sytuacja w całej Europie jest dynamiczna, właściwie codziennie słyszymy o wzrostach zakażeń i dużej niepewności co do rozwoju sytuacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here