Naga MarketskrukKurs akcji spółki Kruk S.A., lidera branży zarządzania wierzytelnościami na rynku polskim, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,37%. Akcje taniały o 0,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 159,00 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,36% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, względem poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 160,20 zł. W sumie od połowy października, akcje spółki podrożały o ponad 45%.


Polityk zatrzymuje zwyżkę

W połowie stycznia doszło do większej korekty zwyżki trwającej przez poprzednie miesiące, która w szczytowym momencie osiągała ponad 45% wzrostu ceny. Po kilkutygodniowej korekcie, cena znowu zaczęła rosnąć dochodząc do poziomu poprzedniego wierzchołka. W miejscu, gdzie mamy typowy techniczny opór, pojawiła się silna reakcja podażowa, jednak nie technika była tego przyczyną. Rynek zaniepokoiły zapowiedzi jednego z polityków o tym, żeby zakazać handlu wierzytelnościami o charakterze lichwiarskim. Kurs silnie runął, jednak już na drugi dzień sama spółka przyznała, że nie ma do tego powodów, gdyż nigdy nie zajmowała się handlem tego typu wierzytelnościami. Spoglądając na wykres tygodniowym, mamy oczywiście trend spadkowy i serię niższych szczytów oraz za nami jest spora zwyżka. Wydaje się, że wyjście ponad ostatni szczyt lub ostatni dołek, powinno wskazać co dalej będzie się działo.

kruk 19.02.2020
Notowania Kruk 19.02.2020

Kruk wspiera zmiany w prawie

Jak wspomnieliśmy, już na rugi dzień po mało precyzyjnej wypowiedzi, spółka wydała komunikat, w którym zapewniła, że wierzytelności mających znamiona praktyk lichwiarskich nie są i nigdy nie były nabywane i obsługiwane przez grupę. Ponadto spółka współpracuje na poziomie europejskim nad powstającymi regulacjami w jej branży. “Kruk S.A. informuje, że jednoznacznie i zdecydowanie popiera działania mające na celu wyeliminowanie patologicznych działalności na rynku pożyczek konsumenckich. W obrębie rynku wierzytelności Grupa Kruk wspiera zmiany, które prowadziłyby do zwiększenia przejrzystości i uspójnienia praktyk rynkowych przy poszanowaniu słusznych praw tak osób zadłużonych, jak i wierzycieli” – czytamy w komentarzu zarządu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here