Naga Markets

Kruk z najbliższym celem przy 158 zł - zapiski giełdowego spekulantaNotowania największej firmy zarządzającej wierzytelnościami w Polsce czyli spółki Kruk, zdecydowanie odżyły po tym jak zarząd zaproponował skup akcji albo dywidendę. Decyzja ma zapaść już na dzisiejszym zebraniu akcjonariuszy. W piątek firma pokazała wyniki za II kwartał. Kruk odnotował w tym okresie 42,86 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 68,99 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 59,47 mln zł wobec 105,72 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 257,14 mln zł wobec 315,92 mln zł rok wcześniej. Słabsze pierwsze półrocze obciążają także wyniki za pierwszy kwartał.

  • Wyniki dobrze odebrane przez rynek
  • Kruk kontynuuje ruch wzrostowy

Sumując oba kwartały, w półroczu mamy 19,29 mln zł skonsolidowanej straty netto, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 456,43 mln zł w porównaniu z 621,64 mln zł rok wcześniej. Spółka w komunikacie podkreśliła, że widoczny jest już proces odrabiania strat z powodu pandemii. Zauważalny jest wzrost na spłatach i gotówkowych wynikach. Spłaty zaczęły wzrastać w maju i czerwcu. To pozwoliło odnotować zysk już w II kwartale.Kontynuacja wzrostów

Jeżeli pandemia będzie pod kontrolą, spółka powinna poprawiać wyniki w kolejnych kwartałach. Wyniki zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez rynek i nadal trwa proces dynamicznego odbicia po spadkach z poprzednich lat. W piątek kurs próbował wybijać z niewielkiej konsolidacji co powinno oznaczać dalszą zwyżkę w kierunku okolic 158 zł.

kruk


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>NED

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here