Naga MarketsKruk z mocnymi wynikami i nowym rekordem notowań - zapiski giełdowego spekulantaPodczas czwartkowej sesji wyniki za II kwartał oraz całe półrocze pokazał Kruk. Kurs windykacyjnej spółki nie specjalnie zareagował na wyniki i na wykresie mamy do czynienia z trwającą korektą. Wydaje się, że w negatywnym scenariuszu, cena może zawrócić na wsparcie w rejonie 280 zł. Kruk odnotował 268,43 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2021 r. wobec 42,86 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 302,6 mln zł wobec 59,47 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 315 mln zł wobec 65 mln zł rok wcześniej, podano w prezentacji. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 512,17 mln zł wobec 257,14 mln zł rok wcześniej.

Wyniki są więc nieporównywalnie lepsze, podobną dynamikę odnotowujemy w wynikach półrocznych. Od stycznia spółka miała 395,78 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 19,29 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 894,43 mln zł w porównaniu z 456,43 mln zł rok wcześniej. Wzrost przychodów sięga więc aż 96%. CEO i prezes Piotr Krupa zwrócił uwagę na „bardzo dobre spłaty” w całej Grupie, szczególnie w Polsce i Rumunii, ale również bardzo dobre wyniki we Włoszech i Hiszpanii.Nowe ATH

„Cieszy mnie rentowność wszystkich linii biznesowych we wszystkich krajach i efekt pozytywnego trendu wpłat powinien być kontynuowany w kolejnych kwartałach” – skomentował Krupa, cytowany w komunikacie.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here