Naga MarketsKruk z 40% wzrostem od początku roku. Szykuje się kolejny atak na 200 zł Kurs akcji spółki Kruk, lidera branży zarządzania wierzytelnościami na rynku polskim, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,98%. Akcje drożały o 3,70 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 190,80 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,92% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, względem poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 190,70 zł. W sumie od połowy marca spółka zyskuje już ponad 165%.

Kolejna próba podejścia pod 200 zł

Notowania Kruka od dłuższego czasu wyglądają relatywnie mocno na tle otoczenia. Spółka odbudowuje wyniki po okresie pandemii i wydaje się, że cieszy się sporym zaufaniem inwestorów. Kluczowym oporem pozostają okolice 200 zł. Co ciekawe, nie ma ani jednej rekomendacji, która wyceniałaby akcje spółki powyżej tej bariery. Tendencja wzrostowa jest jednak niezachwiana i wydaje się, że niebawem pojawi się kolejna próba ataku na rejon 200 zł.

InvestCuffs

Te artykuły również Cię zainteresują
kruk 9.04.2021
Notowania Kruk 09.04.2021

Pozytywne oczekiwania

Kruk oczekuje, że 2021 rok będzie istotnie lepszy pod względem nowych inwestycji w portfele, dzięki powrotowi podaży portfeli na większości rynków. W kwestii wyników za ten rok, punktem odniesienia dla Kruka powinien być wynik osiągnięty w 2019 roku, poinformowali przedstawiciele zarządu. “Sądzimy, że to będzie istotnie lepszy rok [2021]. Raczej chcielibyśmy, by nas porównywano do 2019 roku, kiedy zrobiliśmy 277 mln zł zysku i to jest nasz benchmark. Rok 2020 traktujemy jako wyjątkowo trudny, […] raczej odnoszę się do roku 2019” – powiedział prezes Kruka Piotr Krupa podczas konferencji online.

Grupa Kruk zanotowała 81 mln zł zysku netto w 2020 r. W samym IV kw. Kruk miał 47 mln zł zysku netto. EBITDA gotówkowa wyniosła 1 236 mln zł, odnotowując wzrost o 10% r/r. W IV kw. EBITDA gotówkowa była na poziomie 322 mln zł. “Pomimo, że ten rok był bardzo trudny, wynik nie był wysoki, to mamy bardzo stabilną sytuację płynnościową, gotówkową, mamy dostęp do finansowania, stąd po raz siódmy z rzędu rekomendujemy akcjonariuszom podzielenie się dochodem. W tym roku to jest kwota 8 zł na akcję, co odpowiada 150 mln zł dywidendy. To będzie nasza historyczna najwyższa dywidenda” – zaznaczył.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks nasdaq | biomed lublin gpw | dax30 | złotówka online | biomed akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here