TMS


Kruk odnotował 90,67 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2018 r. wobec 115,46 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 119,95 mln zł wobec 131,12 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 285,33 mln zł w I kw. 2018 r. wobec 264,13 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I kw. 2018 r. wyniosła 9,44 mln zł wobec 13,36 mln zł straty rok wcześniej.

Spłaty od osób zadłużonych z pakietów własnych wyniosły 362,4 mln zł i były wyższe o 17% r/r oraz stanowiły 26% wyniku z całego ubiegłego roku, podano także w komunikacie.

Wskaźnik długu netto do kapitałów własnych na koniec I kw. 2018 roku wyniósł 1,1x. Z najniższymi wskaźnikami zadłużenia w branży oraz elastycznym dostępem do finansowania, Kruk jest zorientowany na dalszy rozwój i nowe inwestycje. Jest gotowy do aktywnego konsolidowania rynku zakupów wierzytelności w Polsce.

“Zanotowaliśmy bardzo udany początek roku. Wypracowaliśmy w nim 91 mln zł zysku netto, co było wynikiem rosnących spłat z dwóch najważniejszych rynków działalności: Polski i Rumunii. Wysoka efektywność w pierwszym kwartale pozwoliła nam zrealizować 223 mln zł EBITDA gotówkowej, czyli najwięcej w historii naszej działalności” – powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Wykres w ujęciu dziennym pokazuje, że popyt od początku roku walczył o utrzymanie ceny ponad poziomem 200 zł. Udało się nawet wyprowadzić zdecydowane odbicie. Obecnie spółka traci, a strona kupujących powinna walczyć aby nie doszło do zanegowania ostatniego odbicia.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here