Naga MarketsKruk wyceniony na 183,17 zł - zapiski giełdowego spekulantaZyskujący ponad 170% od marca, największy krajowy windykator, spółka Kruk otrzymała wczoraj nową rekomendację. Analitycy BM mBanku w raporcie z 3 września podtrzymali rekomendację kupuj. Jednocześnie cena docelowa została obniżona z 210,31 zł do 183,17 zł. Jest to nadal sporo wyższe wycena niż ta rynkowa i poziom powyżej tegorocznych maksimów, które zdają się być najbliższym, naturalnym celem dla strony popytowej. W raporcie uznano, że odbicie w sektorze windykacyjnym będzie miało kształt litery V.

  • Prognozuje się poprawę sytuacji na rynku windykacyjnym
  • Kruk z rekomendacją wyższą od wyceny rynkowej

Szeroko zakrojone programy fiskalne i pomocowe powinny z jednej strony przełożyć się na niższy wzrost kredytów niepracujących niż tego można było jeszcze oczekiwać w marcu br., ale z drugiej strony znacząco będą wspierać konsumenta, a w konsekwencji jego spłaty. Kruk powinien relatywnie szybko odbudować wyniki po ich znaczącym spadku w 2020 roku, czego dowodem jest chociażby dobry wynik w II kwartale. Analitycy kilka razy wykazali co różni spółkę od sektora bankowego, z którym na starcie pandemii tworzone były pewne porównania, skazujące oba sektory na spadki.

Niewielka reakcja na spadki szerokiego rynku

W efekcie zrozumienia odmiennej sytuacji tych sektorów, analitycy poprawili swoje wcześniejsze prognozy wyników dla Kruka o 66% w górę na ten rok. Na wykresie, pewna panika jaka zawitała na rynki w ostatnich dnach, nie wyrządziła większych szkód w strukturze trendu wzrostowego.

kruk


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here