Naga MarketsKruk w płytkiej korekcie. Niewiele brakuje do ponownego ataku na 200 zł Kurs akcji spółki Kruk, lidera branży zarządzania wierzytelnościami na rynku polskim, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,55%. Akcje drożały o 2,90 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 191,30 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,76% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, względem poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 190 zł. Od początku listopada notowania spółki wzrosły o około 75%.

W układzie bocznym

Notowania Kruka od połowy marca poruszają się w ruchu korekcyjnym, który w maksymalnym punkcie sięgał około 15%. Ostatnie tygodnie nie wskazują na większe zmiany i cały czas mamy korektę w formie konsolidacji. Jest to pozytywna sytuacja, gdyż po sporych wzrostach reakcja podaży jest słaba. W zasadzie mamy ruch boczny między 172 a 198 zł. Wybicie z tego zakresu powinno wskazać dalszy kierunek.

Te artykuły również Cię zainteresują
kruk 21.05.2021
Notowania Kruk 21.05.2021

Kruk kupuje w Hiszpanii

Kruk podpisał umowę nabycia portfeli wierzytelności w Hiszpanii od Cofidis Sucursal en Espana, wartych nominalnie ok. 415 mln zł (ok. 91 mln euro), podała spółka. “Tak jak zapowiadaliśmy, obecnie intensywnie pracujemy nad zwiększeniem naszego portfela wierzytelności. Ten rok dotychczas obfituje w przetargi na każdym z rynków naszej działalności operacyjnej.

Inwestycja w Hiszpanii jest tego dobrym przykładem. Nowo zakupiony portfel wpisuje się bardzo dobrze w naszą główną linie biznesową, czyli windykację wierzytelności detalicznych niezabezpieczonych. Jesteśmy zadowoleni z ostatnich zakupów, jak i wyników na całym posiadanym portfelu, stąd aktywnie bierzemy udział w kolejnych przetargach na wszystkich rynkach, na których działamy” – powiedział prezes Kruka Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lpp akcje | akcje giełdowe | kurs dol | dax forum | notowania pkn | datawalk notowania | notowania amrest |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here