Naga MarketsKruk w korekcie. Niebawem test linii trendu Kurs akcji spółki Kruk, lidera branży zarządzania wierzytelnościami na rynku polskim, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,07%. Akcje taniały o 7,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 178,20 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,56% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, względem poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 179 zł. Od początku listopada notowania spółki wzrosły o około 75%.

Do linii trendu

Notowania Kruka od dłuższego czasu zachowywały się relatywnie mocno na tle otoczenia. Obecnie jednak kurs przeszedł w fazę korekty, co przy dotychczasowej sakli wzrostów nie powinno być zaskoczeniem. Jak dotąd, skala spadków nie jest duża. Pierwszym miejsce, gdzie kurs może pozytywnie reagować jest linia trendu. Kolejnym, nieco niżej – lokalne wsparcie w rejonie 173 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
kruk 21.04.2021
Notowania Kruk 21.04.2021

Duży wzrost inwestycji

Kruk zainwestował 159 mln zł w portfele wierzytelności o łącznym nominale 877 mln zł w I kw. 2021 roku, co oznacza wzrost o 180% r/r, podała spółka. Największe inwestycje zostały dokonane na rynku polskim, a ponadto Grupa Kruk zainwestowała w portfele detaliczne w Rumunii, Czechach i na Słowacji. “Zainwestowaliśmy w portfele bankowe oraz od niebankowych instytucji finansowych. Wyceniamy portfele na wszystkich rynkach naszej operacyjnej obecności.

Nakłady z pierwszych trzech miesięcy 2021, które były powyżej naszego budżetu, są dobrym prognostykiem na ten rok. Mamy dobry dostęp do finansowania i sytuację płynnościową i operacyjnie jesteśmy przygotowani na nowe aktywa” – powiedział CEO Kruka Piotr Krupa, cytowany w komunikacie. “Pierwszy raz w historii przebiliśmy poziom 500 mln zł spłat w kwartale. Na dzisiaj nie widzimy istotnych negatywnych wpływów trzeciej fali pandemii na osiągane spłaty. Utrzymuje się dobry trend, szczególnie na portfelach detalicznych niezabezpieczonych” – dodał Krupa.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn notowania | wykres nasdaq | kurs dolara nbp prognozy | eur usd | notowania funta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here