Naga MarketsKruk w 13% korekcie. To połowa drogi do linii trendu Kurs akcji spółki Kruk, lidera branży zarządzania wierzytelnościami na rynku polskim, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,49%. Akcje taniały o 3,80 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 247 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,76% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, względem poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 251,20 zł. Od początku listopada notowania spółki wzrosły o ponad 150%.

Zasłużona korekta

Notowania Kruka systematycznie odrabiają straty po wybuchu pandemii. Jednak to ostatni okres tej zwyżki był najbardziej imponujący. Tylko na przełomie maja i czerwca kurs wzrósł o ponad 50%. Obecnie nie powinno być więc zaskoczeniem, że pojawia się ruch korekcyjny. Cena już spadła o 13% co jest niewielką wartością, także na tle korekt z ostatniego roku. Nawet gdyby kurs miał się cofnąć do linii trendu, całość korekty sięgałaby 25%. Na razie nie ma jednak oznak próby zakończenia spadków.kruk 1.07.2021
Notowania Kruk 1.07.2021

Wierzytelności od UniCredit za 1,4 mld zł

Kruk Investimenti – włoska spółka zależna Kruka – zawarła z UniCredit umowy na nabycie portfeli wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów konsumenckich o łącznej wartość nominalnej w wysokości do 304 mln euro (1,4 mld zł wg. kursu średniego NBP z dnia 17 czerwca 2021 roku), podała spółka. Umowy przewidują, że wierzytelności o wartości nominalnej do 250 mln euro (1,1 mld zł wg. kursu średniego NBP z dnia 17 czerwca 2021 roku) zostaną nabyte w czterech transzach pomiędzy czerwcem 2021 roku a marcem roku 2022, podano.

“Zgodnie z zapowiedzią powróciliśmy do inwestowania we Włoszech. Cieszy nas ta nowa inwestycja, szczególnie, że są to wierzytelności bankowe detaliczne niezabezpieczone – a więc nasza specjalizacja. Przeszliśmy długą drogę i dziś operacyjnie jesteśmy dobrze przygotowani do obsługi nowych spraw” – skomentował prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania bitcoina | akcje pkobp | kurs develia | develia notowania | gpw akcje | kryptowaluty aktualności | akcje develia |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here