Naga MarketsKruk uplasował emisję obligacji serii AK2 o wartości 20 mln złKruk dokonał przydziału 200 000 obligacji zwykłych na okaziciela serii AK2 o łącznej wartości nominalnej równej 20 mln zł w ramach VII Programu Obligacji o łącznej wartości 700 mln zł, podała spółka.

Kruk dokonał przydziału 200 000 obligacji zwykłych na okaziciela serii AK2

“Na 5-letnie obligacje Kruka o stałym oprocentowaniu na poziomie 4,2% w skali roku zapisało się ponad 1 000 inwestorów. Łączna wartość zapisów wyniosła 112,8 mln zł,  a stopa redukcji sięgnęła poziomu 82%” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapisy trwały od 3 do 16 lutego br.

Była to druga prospektowa emisja spółki w ramach VII Programu Obligacji, a pierwsza w tym roku.

“W zakończonej właśnie emisji obligacji popyt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Nasza oferta  spotkała się z jeszcze większym zainteresowaniem niż emisja z jesieni poprzedniego roku – pomimo zmniejszenia kuponu z 4,8% do 4,2%. Frekwencja inwestorów indywidualnych była jedną z największych w 7-letniej historii emisji obligacji Kruka pod prospektami publicznymi. Łączna wartość zapisów na obligacje serii AK2, przekroczyła o 92,8 mln zł wartość nominalną, jaką chcieliśmy uplasować. Tak duże zainteresowanie potwierdza zaufanie inwestorów do Kruka i naszą jeszcze silniejszą pozycję, a także pokazuje jak duży potencjał ma rynek kapitałowy w Polsce” – powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Jak podkreślił, możliwość pozyskania finansowania dłużnego od inwestorów z rynku obligacji to ważny aspekt strategii dywersyfikacji źródeł finansowania Kruka.

“Będziemy chcieli pozostać aktywnym emitentem na krajowym rynku” – dodał prezes Kruka.

W sierpniu ub. roku KNF zatwierdziła prospekt Kruka w związku z ofertą publiczną oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym obligacji emitowanych w ramach VII Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nominalnej do 700 mln zł. Według wcześniejszych zapowiedzi, środki pozyskane w ramach programu mają zostać przeznaczone na finansowanie ogólnych potrzeb korporacyjnych.

Pod koniec września ub. roku Kruk dokonał przydziału 250 000 obligacji zwykłych na okaziciela serii AK1 o łącznej wartości nominalnej równej 25 mln zł.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here