Naga MarketskrukKurs akcji spółki Kruk, lidera branży zarządzania wierzytelnościami na rynku polskim, rósł podczas wczorajszej sesji o około 14,30%. Akcje drożały o 9,15 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 73,65 zł. Jest to mocny wynik na tle zyskującego wczoraj 4,95% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach, względem poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 73,15 zł. W sumie od połowy stycznia, akcje spółki potaniały już o ponad 65%.


Zaczynamy korektę?

Spółka dokonała sporej przeceny w czasie wybuchu epidemii koronawirusa, jednak jeszcze przed tym wydarzeniem, spółka silnie traciła na wartości. Problem zaczął się, kiedy większość rynku zaczęła odrabiać straty i na wielu spółkach pojawiły się solidne odbicia. Tutaj odbicie było relatywnie niewielkie. Wydaje się, że pogorszenie sytuacji gospodarczej może wiązać się z problemami z dokonywaniem spłat długów. Być może więc, rynek uznaje, że okres spowolnienia wcale nie będzie dla spółki windykacyjnej korzystny. Na wykresie mamy niewielką konsolidację, a wczoraj doszło do mocnego odbicia. Jeżeli uda się wybić z niej górą, powinno dojść do rozwinięcia korekty z pierwszym celem przy 100 zł.

kruk 7.04.2020
Notowania Kruk 7.04.2020

Skup obligacji

Kruk zdecydował o przeprowadzeniu skupu obligacji własnych o łącznej wartości do 25 mln zł, podała spółka. Skup obligacji może trwać do 30 września 2020 roku. Skupione obligacje zostaną umorzone po ich wartości nominalnej, w terminie do 30 września 2020 r. Łączna wartość przeprowadzonych transakcji skupu nie przekroczy 25 mln zł. “Jednocześnie analizujemy sytuację na rynku obligacji. Istotnie wzrosły obroty na naszych obligacjach, a ich cena spadła poniżej nominału. Zakładam więc, że są inwestorzy, którzy w tym trudnym okresie szukają sposobów na wzmocnienie swojej płynności finansowej. To nie jest dobra sytuacja dla aktywnego emitenta obligacji, jakim jest Kruk. Przy obecnej sytuacji płynnościowej grupy postanowiliśmy przeznaczyć na skup obligacji własnych pewną ograniczoną pulę środków i reagować jeśli notowania naszych obligacji znajdą się istotnie poniżej nominału” – dodał prezes firmy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here