Naga MarketsKruk odporny na rynkową przecenę. Notowania pod linią trendu Kurs akcji spółki Kruk, lidera branży zarządzania wierzytelnościami na rynku polskim, spadał podczas piątkowej sesji o około 1,53%. Akcje taniały o 2,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 141,50 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego w piątek 0,45% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, względem poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 141,50 zł. W sumie od połowy marca spółka zyskuje już ponad 165%.

Główny cel przy 175 zł

Notowania spółki odznaczają się relatywną siłą na tle najbliższego otoczenia. Silniejsza przecena na rynku akcyjnym, na notowaniach Kruka prowadziła jedynie do nieznacznej korekty. Można więc przypuszczać, że coraz lepsze prognozy dla rynku windykacyjnego sprawią, że lider tej branży będzie nadal odrabiał straty. Jeżeli nastroje na szerokim rynku ulegną poprawie, cena powinna kierować się do okolic tegorocznych szczytów w rejonie 175 zł. Na razie czekamy na wybicie linii trendu łączącej ostatnie wierzchołki.

Te artykuły również Cię zainteresują
kruk 14.09.2020
Notowania Kruk 14.09.2020

Nowa seria obligacji

Kruk podjął decyzję w sprawie emisji obligacji serii AK1 w ramach VII Programu Emisji Obligacji Publicznych oraz ustalenia ostatecznych warunków emisji tych obligacji, podała spółka. Emisja obejmie nie więcej niż 250 tys. obligacji o łącznej wartości nominalnej do 25 mln zł, z terminem wykupu przypadającym na 25 września 2025 r.

“Obligacje będą oferowane w trybie oferty publicznej. W ramach emisji obligacji zaoferowanych zostanie nie więcej niż 250 000 niezabezpieczonych obligacji. Obligacje będą zdematerializowane i będą przedmiotem ubiegania się przez emitenta o ich wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie” – czytamy w komunikacie.

Obligacje oferowane będą po cenie emisyjnej równej wartości nominalnej, która wyniesie 100 zł, natomiast łączna wartość nominalna obligacji będzie nie większa niż 25 mln zł. Oprocentowanie obligacji jest stałe i wynosi 4,8 pkt proc. w skali roku. Spółka wykupi obligacje serii AK1 w dniu 25 września 2025 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here