Naga MarketsKruk o krok od nowych maksimów Kurs akcji spółki Kruk, lidera branży zarządzania wierzytelnościami na rynku polskim, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,40%. Akcje taniały o 11,80 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 331,60 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 0,43% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, względem poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 335,20 zł. Od pandemicznego dołka z marca kurs rośnie już o niemal 450%.

W kanale wzrostowym

Notowania Kruka nadal poruszają się w trendzie wzrostowym, choć po gigantycznym wzroście widać, że sytuacja ulega stabilizacji i dynamika zwyżki nie jest już taka jak wcześniej. Od lipca cena porusza się w ramach kanału wzrostowego. Obecnie blisko jest do wyznaczenia nowego maksimum. Wydaje się, że wtedy kurs dotrze także w rejon górnej krawędzi kanału.kruk 8.10.2021
Notowania Kruk 8.10.2021

Kruk z większym kredytem

Kruk wraz ze spółkami zależnymi podpisał z konsorcjum banków aneks do umowy wielowalutowego kredytu rewolwingowego zwiększając jego wartość do 273 mln euro z 235 mln euro, podała spółka. Aneks przedłuża także dostępność kredytu o kolejne 12 miesięcy, tj. do lipca 2026 r. W skład konsorcjum wchodzą: DNB Bank ASA, ING Bank Śląski, Santander Bank Polska oraz PKO Bank Polski. „W I połowie roku zainwestowaliśmy w portfele wierzytelności 644 mln zł, a nasz apetyt jest nadal duży i jesteśmy przekonani, że kolejne kwartały będą obfitować w szanse na nowe inwestycje.

Cieszy więc nas zwiększenie dostępnego kredytu o ponad 170 mln zł, jak i wydłużenie jego dostępności do lipca 2026 roku. Mamy relatywnie bardzo niski poziom zadłużenia, a jednocześnie bardzo dobry dostęp do finansowania. Co najważniejsze – jesteśmy też operacyjnie i analitycznie gotowi do kolejnych inwestycji” – skomentował prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here