Naga Markets

Kruk nie planuje wejścia na kolejne rynki zagraniczne w najbliższym czasieWarszawa, 08.09.2022 (ISBnews) – Kruk prowadzi rozpoznanie nowych rynków zagranicznych, ale w najbliższym czasie nie planuje dalszej ekspansji, poinformował wiceprezes Michal Zasępa.

“Nie porzucamy myśli o ekspansji zagranicznej, ale nie jest to dziś przedmiot naszych podstawowych rozważań. W najbliższym czasie nie planujemy zakupu portfeli na nowych rynkach” – powiedział wiceprezes Kruka Michał Zasępa podczas konferencji prasowej.Przyznał, że spółka prowadzi “prace rozpoznawcze” na nowych rynkach, ale nie należy w najbliższym czasie oczekiwać biznesowych decyzji w tym zakresie.

“W ciągu najbliższych 2-3 lat wartość Kruka będzie budowana na tych rynkach, na których już jesteśmy obecni” – dodał.

Obecnie Kruk działa na siedmiu rynkach, z których największe znacznie mają – poza Polską – mają Włochy, Hiszpania i Rumunia. Połowa wpłat dokonanych w I poł. 2022 r. pochodziło z rynków zagranicznych.

Także większość nakładów na nowe portfele Kruk dokonał na rynkach zagranicznych w I poł. 2022 r. W Polsce nakłady wyniosły 137 mln zł (18% ogółu nakładów), podczas gdy w Rumunii 160 mln zł (21%), we Włoszech – 217 mln zł (29%) i w Hiszpanii – 236 mln zł (31%).

W ostatnich dniach (już po okresie sprawozdawczym) Kruk dokonał zakupu trzech portfeli wierzytelności we Włoszech o wartości ok 86 mln euro (403 mln zł).

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

XTB

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here