Naga Markets

Kruk na najwyższych poziomach od 12 miesięcyKurs akcji spółki Kruk, lidera branży zarządzania wierzytelnościami na rynku polskim, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,25%. Akcje drożały o 0,80 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 325 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,50% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, względem poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 324,40 zł.

Trend wzrostowy

Notowania Kruka rosną w ostatnich miesiącach o około 50%. Obserwują wykres widać, że w przypadku ewentualnej korekty pierwszym wsparciem są okolice 320 zł. Jeżeli korekta zostałaby pogłębiona, szansa na odbicie pojawi się przy dobrze respektowanej linii trendu. Na dzień dzisiejszy widać pozytywny sentyment do spółki.

kruk 17.01.2023
Notowania Kruk 17.01.2023

Mocne wyniki

Grupa Kruk zainwestowała 961 mln zł (+19% r/r) w portfele wierzytelności o łącznym nominale 5,94 mld zł (+32% r/r) w IV kw. 2022 r., podała spółka. Spłaty z portfeli nabytych przez Grupę Kruk wyniosły w ostatnim kwartale 697 mln zł (+16% r/r). “Spłaty w 2022 roku są na rekordowym dla nas poziomie – jest to efekt intensywnej pracy na wielu płaszczyznach, zarówno operacyjnych, jak i analitycznych.

Na tak dobry wynik złożyło się wiele czynników – nie tylko skala posiadanych wierzytelności, ale również nasza nieustanna praca nad nowymi rozwiązaniami, w tym narzędziami online oraz rosnące znaczenie procesu sądowego. Rozwijamy się na każdym z rynków oraz współpracujemy międzynarodowo, aby wypracować najlepsze rozwiązania skuteczne lokalnie. Efekt naszej pracy jest widoczny w spłatach 2022 roku, ale mamy aspiracje aby się nie zatrzymywać i dalej rozwijać” – powiedział prezes Kruka Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPrognoza kursu funta: widmo recesji, wysoka inflacja i niski wzrost płac w Wielkiej Brytanii
Następny artykułJak krok po kroku wykonać analizę techniczną – praktyczny webinar w środę o 20:00
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.