Naga MarketsSkonsolidowany zysk netto wypracowany przez Kruka wyniósł 81 mln zł w 2020 roku, podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

Retro

“Biorąc pod uwagę wybuch pandemii i jej konsekwencji w 2020 r., to nasz wstępny szacunkowy wynik netto będącym zyskiem, a nie stratą, traktuję jako pozytywną wiadomość. Niestety, zysk ten jest istotnie poniżej naszych wyników za 2019, czyli o prawie 200 mln zł mniej, jednak z uwagi na wyjątkowość roku minionego uważam, że obecnie bazą do porównania powinien zostać poziom z 2019. Trzeba podkreślić, że nasza sytuacja płynnościowa jest bardzo dobra, przede wszystkim ze względu na wysoki poziom spłat, które w całym ubiegłym roku wyniosły 1,8 mld oraz ze względu na konserwatywną politykę niskiego zadłużenia” – powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka szacuje, że wstępna EBITDA gotówkowa (przychody z portfeli nabytych + spłaty z portfeli nabytych) grupy za 2020 rok wyniosła 1 236 mln zł i była o 10% większa w stosunku do 2019 r.

“Według naszych szacunków, osiągnęliśmy rekordową EBITDA gotówkową w kwocie 1,3 mld zł. Było to możliwe dzięki wysiłkom całej grupy Kapitałowej, która bardzo sprawnie przeorganizowała sposób pracy w dynamicznie zmieniających się warunkach pandemii, ale także dzięki wdrożonym oszczędnościom” – dodał prezes.

Ostateczne wyniki finansowe zostaną przedstawione w zaudytowanym skonsolidowanym raporcie rocznym za 2020 r., którego publikacja została przewidziana na 25 marca.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here